Skrzydłowa zostaje w MKS. Niedzielska: “Jesteśmy jedną wielką rodziną nastawioną na osiągnięcie wspólnego celu”

16 серп. 2020 |

Natalia Niedzielska podpisała nową umowę z MKS PR Gniezno. Umowa będzie ważna do 31.05.2021 roku. Strony przedłużyły współpracę o kolejne 12 miesięcy względem dotychczasowej umowy.

Natalia Niedzielska podpisała nową umowę z MKS PR Gniezno. Umowa będzie ważna do 31.05.2021 roku. Strony przedłużyły współpracę o kolejne 12 miesięcy względem dotychczasowej umowy.

Leworęczna skrzydłowa ma za sobą niezbyt udany sezon. Z uwagi na odniesione urazy, na parkiecie wystąpiła tylko w siedmiu spotkaniach, co zaowocowało dwiema bramkami. – Poprzedni sezon nie był dla mnie najlepszy. Z powodu kontuzji nie mogłam zagrać w kilku meczach. Najdłuższą przerwę miałam z powodu złamania ręki. Przez 2 miesiące nie było mnie na parkiecie. Był to trudny okres dla mnie, ponieważ mogłam dopingować dziewczyny tylko z trybun. Jednak systematyczne wizyty u ortopedy, ćwiczenia w domu, a w szczególności dzięki pomocy naszego fizjoterapeuty Norbertowi Synorackiemu, od razu po zdjęciu gipsu mogłam wrócić na halę. Nie czuję już żadnego bólu i w pełni mogę zaangażować się w treningi. Mam nadzieję, że nowy sezon będzie dla mnie lepszy, już bez kontuzji – mówi Natalia Niedzielska.

Nowy sezon to nowe cele. Nie inaczej jest u 22-latki. – Przede wszystkim chciałabym doskonalić swoje umiejętności w ataku. Liczę na to, że ciężka praca oraz zaangażowanie w treningi, przełożą się na większą ilość trafień do bramki rywalek. To jest mój główny cel, zdobyć jeszcze większą odwagę rzutową na meczu – przyznaje.

Zawodniczka zdradza, że przed podpisaniem kontraktu myślała o zakończeniu kariery. – Z różnych przyczyn osobistych i zdrowotnych długo zastanawiałam się czy pozostać w klubie. Od 12 lat gram już w piłkę ręczną i z klubem jestem bardzo zżyta. Tak naprawdę to piłka ręczna ukształtowała mój charakter. Jesteśmy jak jedna duża rodzina, dla której dla nas jako zawodniczek oraz trenerów, ważne jest aby osiągnąć nasz cel – zagrać w Superlidze. Mamy wspaniałych kibiców, którzy w licznym gronie przychodzą na nasze mecze. Dziękuję im za okazane wsparcie oraz doping. Czas spędzony na parkiecie, oraz chęć doskonalenia swoich umiejętności powoduje, że nie potrafiła bym odejść z klubu. Daje mi to wiele radości – zakończyła Niedzielska.

Wcześniej na parafowanie nowych umów z klubem zdecydowały się Jagoda Linkowska, Joanna Sawicka, Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Monika Łęgowska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak oraz Lidia Kobyłecka.