Sezon 2019\2020 oficjalnie zakończony!

30 бер. 2020 |

MKS PR URBIS GNIEZNO już nie wybiegnie na parkiet. Sezon 2019\2020 oficjalnie został zakończony!

MKS PR URBIS GNIEZNO już nie wybiegnie na parkiet. Sezon 2019\2020 oficjalnie został zakończony!

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, w poniedziałek Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął Uchwałę w sprawie zakończenia rozgrywek i Ligi w sezonie 2019\2020 z zachowaniem aktualnej klasyfikacji.

Tym sposobem gnieźnianki tegoroczne rozgrywki I Ligi Kobiet gr. B zakończył na najbardziej nielubianym przez sportowców 4. miejscu z dorobkiem 30 punktów, za plecami SPR Olkusz, MTS-u Żory i Korony Handball Kielce. To zasługa ciężkiej pracy dziewczyn, sztabu szkoleniowego oraz działaczy. Zgodnie z regulaminem (o ile oczywiście pozwoli na to sytuacja) kielczanki powalczą o awans do PGNiG Superligi w barażu z mistrzem gr. A Samborem Tczew. Termin spotkań decydujących o promocji do elity żeńskiego szczypiorniaka nie jest znany. Druga ważna informacja z najnowszych decyzji Związku jest taka, że żadna z drużyn nie spada, tak więc zamykająca I-ligową tabelę Cracovia 1906 w przyszłym sezonie nadal występować będzie na zapleczu ekstraklasy.

Z racji tego, że na jakiś czas mówimy “do zobaczenia” szczególne podziękowania kierujemy do władz miasta Gniezna na czele z Prezydentem Tomaszem Budaszem i GOSiR oraz wszystkich sponsorów. Osobne uznania należą się naszym kibicom, którzy nas nigdy nie zawiedli i licznie stawiali się na hali przy S3. Dziękujemy za wiarę i wsparcie. Brawo drużyna! Brawo kibice! Dziękujemy za wspaniały, aczkolwiek krótki sezon!