Pszczoły z drugim wzmocnieniem

24 трав. 2023 |

Po bramce, działacze MKS PR Urbis Gniezno przechodzą do wzmocnienia skrzydeł zespołu przed drugim sezonem w PGNiG Superlidze Kobiet. Żółto-czarne barwy w nowych rozgrywkach będzie reprezentować Nikola Szczepanik.

Podobnie jak zaprezentowana mediom w poniedziałek Aleksandra Hypka, skrzydłowa przechodzi do Gniezna z elbląskiego Startu. Debiutowała w superligowych rozgrywkach 2020/21, jako 19-latka kończąc sezon z 94 bramkami w 27 meczach. W zakończonym właśnie sezonie sezonie, występując w mniejszej liczbie meczów ze względu na kontuzję, zamknęła konto bramkowe z 75 trafieniami w 18 występach.

- Dążymy do tego, żeby cały czas poprawiać naszą grę, na wszystkich płaszczyznach. Wierzę, że Nikola może wiele do niej wnieść. Jest leworęczną skrzydłową, do tego w razie potrzeby jest w stanie zagrać także na rozegraniu – mówi trener Pszczół, Robert Popek – To nadal bardzo młoda i perspektywiczna zawodniczka, ale z już niemałym, 3-letnim doświadczeniem w Superlidze, co powinno tylko pomóc – dodaje.

Wychowanka Victorii Świebodzice pierwszą zmianę barw klubowych zaliczyła w sezonie 2016/17, kiedy przywdziała koszulkę stołecznego AZS AWF. Po czterech latach gry w rozgrywkach młodzieżowych i 1. Lidze Kobiet, trafiła na parkiety Superligi w barwach Startu Elbląg, gdzie spędziła trzy sezony. Transfer do Gniezna traktuje jako kolejny etap rozwoju: - Przejscie do Gniezna to dla mnie duże wyzwanie. Liczę, że będę mogła się tu rozwinąć i dołożyć swoją cegiełkę do osiągania przez klub kolejnych sukcesów - komentuje.

Podobnie jak kilka koleżanek z nowej drużyny, Nikola Szczepanik ma za sobą grę na różnych szczeblach młodzieżowych reprezentacji Polski. Pierwsze powołanie otrzymała w 2016 roku jako Juniorka Młodsza, występowała m.in. w Mistrzostwach Europy U17 dywizji B w Macedonii (2017) oraz Mistrzostwach Świata U18 w Polsce (2018, MVP w meczu Polska - Angola). Od 2021 roku kilkakrotnie powoływana była do Kadry Narodowej.

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna