W Lublinie bez zwycięstwa

20 серп. 2023 |

Dziś popołudniu zakończyły się zmagania w ramach I Memoriału Edwarda Jankowskiego w Lublinie. Gnieźnianki podczas trzech dni zmagań zmierzyły się z Iuventą Michalovce, MKS FunFloor Lublin oraz CS Minaur Baia Mare. Niestety nie udało im się odnotować żadnego zwycięstwa i ostatecznie zajęły IV miejsce.

W pierwszym dniu Żółto-czarne zmierzyły się już z znaną im Iuventą Michalovce. Podczas obozu odbywającego się w Słowacji górą były zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski. Drugie starcie tych drużyn od samego początku było zacięte. Pierwsza bramka padła na korzyść gnieźnianek za sprawą celnego rzutu Żanety Lipok. Przez długi czas pierwszej części spotkania żadna z ekip nie potrafiła sobie przewagi. Dopiero w 24 minucie ta sztuka udała się zespołowi z Gniezna (10:12, 24’), który nie oddał prowadzenia do końca (14:16, 30’). Druga połowa zaczęła się optymistycznie dla podopiecznych Roberta Popka oraz Romana Solarka. Drużyna utrzymywała się na prowadzeniu, lecz wszystko odmieniło się w 40 minucie. Wtedy to Iuventą odrobiła stratę i w przeciągu 3 minut wyrobiła pięciopunktową przewagę (25:20, 43’). Szczypiornistki z Gniezna próbowały gonić swoje rywalki, jednak to sukcesu trochę zabrakło. Ostatecznie testmecz zakończył się wynikiem 33:31 dla Iuventy.

MKS Urbis Gniezno: Hypka, Hoffmann – Lipok (9), Hartman (4), Świerżewska (4), Łęgowska (4), Szczepanik (4), Kuriata (3), Nurska (1), Siwka (1), Giszczyńska (1), Chojnacka, Tanaś, Widuch, Matysek.

Iuventa Michalovce: Radovic (7), Habankova (6), Popovcova (5), Rebicova (5), Bacenkova (5), Kowalik (3), Hollingerova (1), Dorsz (1), Almeida, Yablonska-Bobal, Pejović, Kluckova, Kompaniiets, Soskyda, Kohuch, Krivokapic

W drugim meczu podczas I Memoriału Edwarda Jankowskiego, Pszczoły rozgrywały z gospodyniami turnieju – MKSem FunFloor Lublin. Początek rywalizacja dawał nadzieję na zacięte i pełne emocji starcie. W 10 minucie na tablicy wyników można było zobaczyć 7:6 dla gospodyń. Chociaż Żółto-czarne zostawiały serce na parkiecie, z każdą minutą lublinianki powiększały swoją przewagę. Do szatni szczypiornistki schodziły przy wyniku 20:12. W drugą część meczu lepiej weszły Lublinianki, które szybko zdobyły dwa trafienia (22:12, 32’). Podopieczne Edyty Majdzińskiej grały bardzo dobry handball przez co nie dawały złudzeń przeciwniczkom z Gniezna, chociaż te robiły wszystko aby zmniejszyć straty. Po końcowej syrenie można było zobaczyć wynik 38:26 dla MKSu FunFloor Lublin.

MKS FunFloor Lublin: Balsam (8), Szynkaruk (7), Posavec (6), Więckowska (3), Tomczyk (3), Noga (2), Achruk (2), Wicik (2), Płomińska (1), Więckowska (1), Pietras (1), Kovarova (1), Masna (1), Szczepaniak, Pastuszka, Gawlik,

MKS Urbis Gniezno: Hypka, Hoffmann – Hartman (8), Lipok (5), Szczepanik (3), Łęgowska (3), Giszczyńska (2), Nurska (2), Świerżewska (2), Siwka (1), Matysek, Kuriata, Widuch, Tanaś

Ostatniego dnia zmagań, gnieźniankom przyszło zmierzyć się z rumuńską drużyną CS Minaur Baia Mare. Spotkanie te otworzyła występująca z numerem 9 Ana Maria Tanasie (1:0, 3’). Rumuński zespół bardzo dobrze wszedł w mecz. W 7 minucie jego prowadzenie wynosiło 4:0. Żółto-czarne pierwszą swoją bramkę zdobyły dopiero w 9 minucie za sprawą celnego rzutu Justyny Świerżewskiej. Szczypiornistki z Rumunii przez całą pierwszą połowę prezentowały się bardzo dobrze. Pomimo, że nie można było odmówić Pszczołom waleczności, pierwsze 30 minut zakończyło się wynikiem 16:11. Drugą część spotkania, podobnie jak pierwszą mocno zaczęły zawodniczki CS Minaur Baia Mare zdobywając dwa trafienia (18:11, 33’). Podopieczne Roberta Popka oraz Romana Solarka próbowały zmniejszać stratę (24:19, 45’), lecz ich przeciwniczki szybko stłamsiły zapędy gnieźnianek (28:20, 52’). Ostatecznie po końcowej syrenie tablica wyników pokazywała 33:25 dla zespołu z Rumunii.

MKS Urbis Gniezno: Hypka, Hoffmann – Nurska (8), Świerżewska (3), Szczepanik (3), Łęgowska (3), Giszczyńska (2), Hartman (2), Lipok (1), Kuriata (1), Siwka (1), Chojnacka (1), Matysek, Tanaś, Widuch.

CS Minaur Baia Mare: Mihis, Pandzić – Tanasie (6), Bors (5), Pavlović (5), De Costa (4), Vukajlović (4), Kerekes (3), Spugnini (2), Tirle (2), Coman (1), Terciu (1), Popescu, Lundback, Miticus

Gnieźnianki ostatecznie zakończyły zmagania na IV miejscu, przegrywając każde z rozegranych spotkań. Następna i ostatnią okazją aby zobaczyć Pszczoły w przedsezonowych sparingach, będzie turniej rozgrywany 26-27.08 w Hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie.

Rozgrywki ligowe rozpoczną się już we wrześniu, a MKS Urbis Gniezno zacznie zmagania od spotkania z MKS Zagłębiem Lubin. W sprzedaży dalej dostępne są karnety na sezon 2023/24. Można je zakupić w biurze klubu, lub w sklepie Manekin mieszczącym się przy ul. Dąbrówki 23.