Pszczółki awansują dalej

27 січ. 2024 | Relacja

Trzydniowe zmagania w ramach 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek dobiegły końca. Triumfowały zawodniczki z Zabrza, a awans wywalczyły również gnieźnianki.

Cały turniej rozpoczął się od spotkania pomiędzy SPR Pogoń 1945 Zabrze, a KPR ROKiS Radzymin. Pierwsza połowa zdecydowanie przebiegała pod dyktando szczypiornistek z Zabrze, które schodząc do szatni miały dziewięć punktów przewagi. Natomiast druga część spotkania przyniosła już więcej emocji. Drużyna z Radzymina ruszyła w szaleńczą pogoń za swoimi rywalkami. Była ona naprawdę blisko osiągnięcia swojego celu, lecz zabrakło jej czasu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31:29 na korzyść ekipy z Zabrza.

SPR Pogoń 1945 Zabrze: Borkowska, Bocharczyk, Grzegorzewska, - Tobolewska [5], Mynarek [4], Ostenda [4], Szymańska [4], Marcinek[3], Gardian[3], Dubiniak [3], Szaruga[2], Grzesista [2], Bochaczyk, Skotnicka, Czpla Opiłka.

KPR ROKiS Radzymin: Wódkiewicz,Wiśniewska, Szymańska - Kogut[8], Siewierska[6], Litwiniuk[5],Piasecka[3], Szczotka[2], Stakiewicz[2], Góral[2], Parafian[1], Stencel, Piątkowska,Wódkiewicz, Jarząbek, Wiśniewska, Kolanowska,Szymańska.

Dzień pierwszy zmagań zakończyło nam starcie Pszczółek z UKS Varsovia Warszawa. To spotkanie zdecydowania mogło się podobać kibicom zgromadzonym w hali. Pomimo minimalnej przewagi na korzyść zawodniczek z Gniezna, te wcale nie mogły się czuć bezpiecznie. Ich rywalki tylko czekały, aż Żółto-czarne popełnią błąd i będą mogły się do nich jeszcze bardziej zbliżyć. Gnieźnianki jednak w samej końcówce ponownie odskoczyły przeciwniczkom, wygrywając 31:29.

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda - Wabińska[9], Bartkowiak[7], Szymańska [4], Nowak[2], Musiał[2], Łachowska[2], Skoczeń[1], Schlabs[1] Piotrowska[1], Śmigowska

UKS Varsovia Warszawa: Kalbarczyk - Chylińska[8], Wiśniewska [6], Wójcik [4], Dworniczuk [3] Laufer[3], Wójcik[2], Biedrzycka[1], Żarska[1], Sporczyk[1], Karkowska, Malesa, Łukaszuk,

W trzecim spotkaniu turnieju naprzeciw siebie stanęły drużyny z Warszawy oraz Zabrza. Pierwsze 30 minut z pewnością mogło się podobać. Żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi, a mecz był na styku. Jednak bardziej zadowolone mogły być szczypiornistki z Zabrza, które do szatni schodziły przy minimalnej przewadze (11:13, 30’). Druga połowa to już popis umiejętności ekipy ze śląska. Bardzo dobra gra w obronie, jak i w ataku przyniosła im zwycięstwo 22:31.

UKS Varsovia Warszawa: Kalbarczyk - Wójcik[5], Dworniczuk[4], Biedrzycka[4] Laufer[3], Karkowska[2], Chylińska[2], Wiśniewska[2], Żarska, Łukaszuk, Wójcik, Niewęgłowska,
SPR Pogoń 1945 Zabrze: Bocharczyk, Grzegorzewska - Gardian[7], Szymańska[6], Grzesista[4], Marcinek [3], Ostenda[3], Dubiniak[3], Błazy[2], Szczygieł[2] Tobolewska[1], Mynarek, Skotnicka, Czapla, Opiłka

W kolejnym meczu mierzyły się godposynie, MKS PR Gniezno z drużyną KPR ROKiS Radzymin. Początek tego spotkania należał do zaciętych. Drużyny trzymały się blisko siebie, a jak już jakaś prowadziła to minimalnie. Jednak po 10. minucie Żółto-czarne zaczęły „odjeżdżać” swoim przeciwniczkom, co przełożyło się na końcowy wynik pierwszej części starcia (20:14, 30’). W drugiej połowie młode gnieźnianki tylko i wyłącznie powiększały swoją przewagę, która w końcowym rozrachunku sięgała ponad 10. bramek (38:25, 60’)

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda - Wabińska[9], Bartkowiak[7], Nowak[4], Tanaś [4], Schlabs[3], Musiał[3], Lubińska[3], Łachowska[2], Śmigowska[2], Skoczeń, Redzik, Stręk.

KPR ROKiS Radzymin: Wódkiewicz,Wiśniewska, Szymańska - Kogut[6], Stankiewicz[6], Góral[4], Piasecka[4], Jarząbek[4], Piątkowska[1].

Dzień trzeci rozpoczął się od spotkania między MKS PR Gniezno, a SPR Pogoń 1945 Zabrze. Początek spotkania był bardzo zacięty. Do połowy minimalnie prowadziła drużyna z Zabrza. Wynik do przerwy wynosił 11:13. W drugiej części gospodynie próbowały odrobić stratę, jednakże do końca spotkania zabrzanki nie oddały prowadzenia i zakończyły batalię zwycięsko, zdobywając 25 trafienie w 60. minucie. Pomimo porażki gospodynie wywalczyły awans do kolejnego etapu Mistrzostw Polski Juniorek.

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda - Schlabs[5], Szymańska[5], Tanaś[4], Wabińska[3], Bartkowiak[3], Nowak[1], Łachowska[1], Musiał, Śmigowska.

SPR Pogoń 1945 Zabrze: Borkowska, Bochaczyk, Czapla - Marcinek[13], Szaruga[3], Gardain[3], Szymańska[2], Tobolewska[2], Grzesista[1], Skotnicka[1].

W ostatnim spotkaniu mierzyły się zespoły z Radzymina oraz Warszawy. Pierwsza połowa spotkania mogła sie podobać kibicom zebranym w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Obie drużyny walczyły w każdej akcji o zdobycie bramki. Pierwsza, zacięta połowa zakończyła się wynikiem 13:13. Na drugą drużyny wyszły bardzo skoncentrowane oraz zmotywowane. Widzowie nie mogli narzekać na brak emocji. Zespoły po raz kolejny walczyły zaciekle w każdej akcji meczu. Spotkanie zakończyło się dwubramkową przewagą UKS Varsovia Warszawy. W ostatniej minucie meczu zawodniczka z  Warszawy ustanowiła wynik 28:30.

KPR ROKiS Radzymin: Wódkiewicz,Wiśniewska - Kogut [11], Szczotka[4], Jarząbek[3], Litwiniuk[3], Siewirska[3], Góral[1], Piątkowska[1] Piasecka[1],Stankiewicz[1], Sadzyńka, Stencel, Parafian.

UKS Varsowia Warszawa: Kalbarczyk - Chylińska[7], Dworniczuk[6], Biedrzycka[4], Laufer[3], Wójcik [3], Wiśniewska[3], Wójcik[2], Karkowska[1], Sporczyk[1], Łukaszuk, Borkowska, Niewęgłowska, Żarska

Szkolenie dzieci i młodzieży finansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.