Pierwszy testmecz dla Gniezna

28 лип. 2023 |

Sparingiem z HK Slovan Duslo Šaľa, Pszczoły zakończyły piąty dzień obozu przygotowawczego w słowackich Michalolvcach.

Podczas dzisiejszego meczu kontrolnego z HK Slovan Duslo Šaľa w drużynie Żółto-czarnych można było oglądać trzy nowe nazwiska w akcji. Chodzi tu oczywiście o Żanetę Lipok, Nikolę Szczepanik oraz Aleksandrę Hypkę. Warto dodać również, że z powodu szerokiej kadry bramkarek przebywających na zgrupowaniu, w tym spotkaniu brały udział tylko Alina Ruda oraz Ola Hypka. Pozostałe dwie, aktualnie zdolne do gry, swoją szansę dostaną jutro.

Gnieźnianki od samego początku mocno zaakcentowały obecność na parkiecie, szybko zdobywając dwa trafienia (0:2, 3’), a pierwszą i zarazem debiutancką bramkę zdobyła Żaneta Lipok. Mimo dobrego startu, Pszczoły musiały zachować chłodną głowę. Poziom przeciwniczek był wysoki i pokazały, że nie będzie to „spacerek”. W 8. minucie na tablicy wyników widniało 5:4 dla szczypiornistek z Pierwszej Stolicy Polski. Gra utrzymywała się w kontakcie przez następne kilka minut, lecz przełamanie przyszło w 20. minucie, gdy to superligowa ekipa wyrobiła sobie czteropunktową przewagę (11:7, 20’), której nie oddała do końca pierwszej połowy. Zawodniczki schodziły do szatni przy stanie 14:10 dla MKSu.

Worek z bramkami w drugiej połowie, również otworzyły podopieczne Roberta Popka oraz Romana Solarka (15:10, 31’). Zaliczka z pierwszej części utrzymywała się mniej więcej do 35. minuty. Wtedy to Żółto-czarne włączyły „wyższy bieg”, dzięki któremu ich przewaga powiększała się z minuty na minutę (21:13, 41’). Dobra gra gnieźnianek zarówno w obronie jak i w ataku zaowocowała utrzymaniem ośmiopunktowej przewagi do ostatniej syreny spotkania. Ostatecznie w pierwszym przedsezonowym sparingu, wygrały one 30:22.

Sprawdzenie się na tle wymagającego rywala, a przede wszystkim wygrana rywalizacja z pewnością jeszcze bardziej zmotywuje Pszczoły. Już jutro tj. 29.07, będą one miały okazję do kolejnego starcia ze słowacką drużyną. Tym razem zmierzą się z wielokrotnymi mistrzyniami słowackiej ligi – Iuventą Michalovce.

HK Slovan Duslo Šaľa: Konigova (4), Pastorekova (4), Varsdva Bana (3), Pogstkova (3),  Scipova (2), Palova (2), Holesova (1), Varjassiova (1), Susinova (1), Rewdvansla (1), Takacova, Birova, Furgalakova, Kusyova, Dulinova.

MKS Urbis Gniezno: Hypka, Ruda – Hartman (5), Łęgowska (5), Nurska (4), Lipok (3), Widuch (3), Kuriata (3), Świerżewska (2), Szczepanik (2), Chojnacka (2), Siwka (1), Giszczyńska, Tanaś, Wabińska, Matysek, Bartkowiak.