Piłkarki MKS w limitowanym kalendarzu

3 лист. 2023 |

Oryginalny kalendarz na 2024 r. to kolejny, nowy pomysł na promocję gnieźnieńskiego klubu piłki ręcznej. W zrealizowanym wspólnie z PEC Gniezno wydawnictwie znalazły się zdjęcia zawodniczek Żółto-czarnych w zupełnie innej odsłonie, niż ta znana kibicom na co dzień z parkietu.

Podczas niedzielnego meczu ORLEN Superligi Kobiet będzie można nabyć oficjalny kalendarz MKS URBIS Gniezno na rok 2024. Przygotowane dzięki wsparciu Sponsora Platynowego klubu, gnieźnieńskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, plakatowe kalendarze prezentują wszystkie zawodniczki pierwszej drużyny Pszczół. Fotografie wybrane na poszczególne strony z miesiącami, ukazują jednak szczypiornistki w zupełnie innych sceneriach i stylizacjach, niż hala i strój zawodniczy.

- Gdy z inicjatywą stworzenia kalendarza z naszymi zawodniczkami zwrócił się do nas prezes PEC Jarosław Grobelny, szukaliśmy pomysłu, by zrobić to w ciekawy i oryginalny sposób. Damazy Gandurski, który oprócz koordynowania zespołu prasowego MKS jest także naszym klubowym fotografem zaproponował, by dziewczyny zaprezentować w wersji której śledzący mecze kibice nie mieli dotąd okazji poznać. Okazało się, że świetną okazją do przeprowadzenia takiej sesji był nasz obóz na Słowacji - mówi prezes MKS, Arkadiusz Koronka

Sesje zdjęciowe odbyły się w dwóch lokacjach plenerowych pod słowackimi Michalovcami, gdzie drużyna MKS URSBIS udała się na obóz przygotowawczy pod koniec sierpnia br. Projektem graficznym zajęła się obsługująca klub agencja reklamowa EXITO.

Zadowolenia z końcowego efektu nie kryje także prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej: - Co roku dla naszych klientów i kooperantów przygotowywaliśmy blisko dwieście kalendarzy. Różniły się one niewiele od siebie i stanowiły jedynie element odmierzania czasu i planowania. Myśląc o kalendarzu na przyszły rok, postanowiliśmy poszukać czegoś, zaskoczy wszystkich. Dlatego też zgłosiliśmy się do prezesa Arkadiusza Koronki z propozycją stworzenia kalendarza prezentującego drużynę Żółto-czarnych. Propozycja została natychmiast podchwycona, a efekt, dzięki pomysłowości Damazego Gandurskiego, jest piorunujący. Mam nadzieję, że w tym roku kalendarz, który dotrze do naszych klientów będzie prawdziwym rarytasem - komentuje Jarosław Grobelny.

Nakład oficjalnych kalendarzy MKS URBIS Gniezno będzie limitowany. Pewna pula trafi bezpośrednio do partnerów klubu oraz PEC Sp. z o. o. - pozostała część trafi do sprzedaży, i w cenie 35 złotych będzie dostępna podczas ostatniego w tym roku meczu domowego z AZS Energą Kalisz (5 listopada, godz. 16:00), oraz później, w biurze klubu w hali im. Mieczysława Łopatki (od wtorku do czwartku, w godz. 15-19).

Warto podkreślić, że projekt ma także wymiar społeczny. Część zysków ze sprzedaży kalendarza wesprze charytatywną akcję, przygotowywaną w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Więcej szczegółów w tej sprawie już wkrótce.