Nowy trener bramkarek MKS-u

25 черв. 2023 |

Podczas pierwszego z Dni Gniezna wszyscy zgromadzeni na placu św. Wojciecha mogli ujrzeć na scenie gnieźnieńskie Pszczoły. Tam również poznali nazwisko nowego trenera bramkarek mks.

Marek Bartosik, bo o nim tutaj mowa, jeszcze w zeszłym sezonie sam występował na pozycji bramkarza, broniąc barw superligowej Unii Tarnów. Po jednym sezonie spędzonym w Małopolsce, podjął jednak zaskakującą decyzję o zawieszeniu kariery na rzecz pracy trenerskiej.

Nowy członek sztabu szkoleniowego Żółto-czarnych w przeszłości grał jeszcze w takich drużynach jak MKS Zagłębie Lubin, czy Pogoń Szczecin. Karierę zaczynał w SMS NLO Gdańsk. Na swoim koncie ma rozegranych ponad 120 spotkań w juniorskiej kadrze narodowej. Wraz z nią brał udział m.in. w młodzieżowych Mistrzostwach Europy (2016 i 2018 r.) oraz w młodzieżowych Mistrzostwach Świata (2017). Ponadto może się pochwalić współpracą z takimi trenerami jak Sławomir Szmal, czy Tomasz Błaszkiewicz.

Pracę z Pszczołami nowy trener zacznie już w lipcu, gdy zawodniczki wrócą do regularnych treningów. Pierwsze efekty treningów pod jego okiem będzie można ujrzeć podczas przedsezonowych sparingów.