Nikola Głębocka Pszczołą!

13 трав. 2024 |

Obrotowa, która w poprzednich trzech sezonach występowała w EKS Start Elbląg, przechodzi do MKS URBIS Gniezno. To pierwsze wzmocnienie Żółto-czarnych przed rozgrywkami 2024/25.

Po przedłużeniu kluczowych umów oraz pożegnaniach z kilkoma zawodniczkami, gnieźnieńscy działacze ujawnili swój pierwszy ruch na rynku transferowym. Nikola Głębocka to 22-latka, która swoją karierę rozpoczynała w UKS Siódemka Osowa Gdańsk. Po siedmiu latach spędzonych w SPR Arce Gdynia oraz trzyletnim okresie gry w Starcie Elbląg, dołącza do Gniezna z doświadczeniem na poziomie seniorskiej Reprezentacji Polski.

Nowy nabytek Pszczół ma już na koncie grę na dużej, międzynarodowej imprezie: trener Reprezentacji Arne Senstad włączył ją do kadry na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata w Danii. Głębocka była także wielokrotnie powoływana do młodzieżowych reprezentacji Polski, a w juniorskich rozgrywkach klubowych ma na koncie kilka medali Mistrzostw Polski.

Patrząc z perspektywy czasu, gnieźnieńska drużyna bardzo się rozwija. A ja chciałam się rozwijać dalej, wyjść ze swojej strefy komfortu i zmienić otoczenie. Dlatego wybrałam właśnie Gniezno – komentuje swój wybór N. Głębocka – Pamiętam w ubiegłym sezonie, graliśmy tutaj pierwszy mecz – przez pierwsze pięć minut nie wiedziałam, co się dzieje, bo atmosfera w hali była niesamowita, i pierwszy raz grałam wtedy przed taką publicznością – dodaje.

 

W Gnieźnie dołączy do dwóch pozostałych podstawowych obrotowych: Oliwii Kuriaty i Martyny Matysek.

Transfer skomentował także prezes gnieźnieńskiego klubu, Arkadiusz Koronka: Po zakończonym wielkim sukcesem sezonie – bo tak trzeba nazwać wywalczenie 4. miejsca podczas gdy celem była walka o awans do „szóstki” – ruchów transferowych z naszej strony nie będzie wiele, ale będą to transfery od dawna przemyślane i zaplanowane. Takim ruchem jest właśnie pozyskanie Nikoli Głębockiej. Jej przejście do Gniezna wpisuje się doskonale w plan, jaki mamy dla tej nadal młodej, i bardzo perspektywicznej drużyny. 22-latka, a już mająca na koncie m.in. występ na Mistrzostwach Świata z orzełkiem na piersi. Wierzymy, że będzie dla nas dużym wzmocnieniem w walce o kolejne cele.

Nikola Głębocka to pierwsza nowa postać w zespole trenera Roberta Popka przed kolejną edycją ORLEN Superligi Kobiet. Wcześniej, do 2027 roku swoje umowy z Żółto-czarnymi przedłużyły już Malwina Hartman, Magdalena Nurska, Monika Łęgowska, Oliwia Kuriata, Martyna Matysek, Daria Konieczna i Żaneta Lipok. Z klubem z pierwszej stolicy Polski, z zakończeniem bieżących rozgrywek, żegnają się za to Agnieszka Siwka, Dominika Hoffmann, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka i Magdalena Widuch.