MKS URBIS Gniezno – KGHM MKS Zagłębie Lubin: wypowiedzi pomeczowe

27 бер. 2024 |

Jak po każdym zakończonym spotkania, jego uczestnicy zostali poproszeni o zabranie głosu.

Żaneta Lipok (skrzydłowa MKS URBIS, #39): Myślę, że popełniłyśmy za dużo błędów, ponieważ w pierwszej połowie było to chyba 13 popełnionych błędów przez nas. Uważam, że to jest o wiele za dużo, aby prowadzić, bądź zremisować.

Myślę, że na pewno jesteśmy bardzo zmotywowane. Jest przed nami szansa, aby być w finale [Pucharu Polski] i to dla nas się liczy.

Monika Łęgowska (rozgrywająca MKS URBIS, #97): Myślę, że każda zawodniczka jest cenna, na pewno gdzieś to skrzydełka nam ucięło [czerwona kartka Magdaleny Nurskiej]. Ale wszystkie z nas walczyły do końca, gdzieś tam się pogubiłyśmy, dużo błędów własnych i to spowodowało taki wynik, jaki jest.

Robert Popek (trener MKS URBIS): Myślę, że grając z Mistrzem Polski, jeżeli popełnia się do przerwy 13 błędów, no to nie można myśleć o nawiązaniu wyrównanej gry. Gratulacje tutaj dla Zagłębia, bo kontrolowały w drugiej połowie w pełni ten mecz. Trzeba szybko wyciągnąć wnioski, w sobotę następne spotkanie. Do tej pory rozegraliśmy 2 mecze z Kobierzycami, i chcielibyśmy teraz wyciągnąć te wnioski i postawić się mocniej. Marzeniem jest udział w FINAL4 w Kaliszu, i do tego będziemy dążyć.

Adrianna Górna (skrzydłowa KGHM MKS Zagłębie, #17): Mówimy o tym otwarcie, chcemy zdobyć Mistrza Polski, chcemy żeby te złoto dalej zostało w Lubinie. Wydaję mi się, że każdy mecz pokazuje, że nie zwalniamy, a przyśpieszamy. Oczywiście, Magdalena Nurska jest jedną z kluczowych zawodniczek w Gnieźnie, na pewno to lekko podcięło skrzydła dziewczynom z Gniezna. To mógł być taki moment gdzie my mogłyśmy to wykorzystać i zaczęłyśmy odjeżdżać. Cały czas to powtarzam, że Gniezno to jest naprawdę fajny zespół. Z każdym meczem są coraz silniejsze, coraz pewniejsze siebie. Na każdej pozycji mają zagrożenie rzutowe, skrzydła, pozycja koła, więc ja uważam, że jest to naprawdę mocna drużyna. Wydaję mi się, że w przyszłym roku spokojnie mogą powalczyć o medale, jak jeszcze w tym roku pokusić się o jakiś medal.

Barbara Zima (bramkarka KGHM MKS Zagłębie, #16): My nie spełniałyśmy naszych założeń, troszkę w obronie miałyśmy problem, później to poprawiłyśmy, no i wynik mamy jaki mamy. Kroczymy [po tytuł mistrzowski], ale przygotowujemy się z meczu na mecz. Nie myślimy na razie co będzie w maju, tylko przygotowujemy się do następnego spotkania.

Daria Michalak (skrzydłowa KGHM MKS Zagłębie, #40): Chyba przede wszystkim chęć obronienia tytułu [zaważyła o wyniku]. Wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek przegraną, żeby obronić ten tytuł. Przede wszystkim tworzymy fantastyczny zespół, jest super atmosfera, długo ze sobą gramy przez co dobrze rozumiemy się na boisku. Myślę, że to jest klucz do sukcesu.