MKS PR URBIS Gniezno z awansem do 1/16 PGNiG Pucharu Polski! (relacja)

25 лист. 2020 |

W środę MKS PR URBIS Gniezno wygrał we własnej hali z Euco UKS Dziewiątką Legnica 24:20, dzięki czemu wywalczył awans do 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Zgodnie z regulaminem ZPRP podopieczne trenerów Popek – Solarek i Pudelewicz są w gronie dwunastu najlepszych drużyn w Polsce!

W środę MKS PR URBIS Gniezno wygrał we własnej hali z Euco UKS Dziewiątką Legnica 24:20, dzięki czemu wywalczył awans do 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Zgodnie z regulaminem ZPRP podopieczne trenerów Popek – Solarek i Pudelewicz są w gronie dwunastu najlepszych drużyn w Polsce!

Mecz wcale nie był łatwy dla gnieźnianek. W pierwszej połowie skuteczniejsze były przeciwniczki – współliderki grupy B I ligi. Do przerwy ekipa z Legnicy wywalczyła minimalną przewagę – dwóch bramek. Gospodynie miały problem ze skutecznością i zmarnowały co najmniej sześć akcji, które powinny mieć swój finał między słupkami rywalek. Fatalna końcówka, przegrana w rozmiarze 1:5 sprawiła, że po premierowej partii rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat 9:11.

Druga odsłona należała już do MKS PR URBIS Gniezno, które w 43. minucie doprowadziły do wyrównania, a następnie rozpoczęły śmiały marsz po zwycięstwo. Miejscowe rozkręcały się z minuty na minutę i w 54. minucie prowadziły już 22:17. To sprawiało, że były już niemal pewne zwycięstwa. Gnieźnianki utrzymały chłodne głowy i ostatecznie zwyciężyły 24:20, tym samym meldując się w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna – Kasprowiak (1), Niedzielska (1), Siwka (2), Giszczyńska (5), Chojnacka (3), Dolacińska (1), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela, Kaczmarek (3), Matysek (2), Łęgowska (5).