MKS PR URBIS Gniezno górą w Derbach Wielkopolski (relacja)

15 лист. 2020 |

Konsekwentne budowanie przewagi w obronie, zdecydowana i szybka gra w kontrataku oraz koncertowa forma w drugiej połowie spotkania. Te czynniki zadecydowały, że w derbach Wielkopolski ponownie górą był MKS PR URBIS Gniezno. Gnieźnianki rozgromiły Innline AZS Poznań 20:35!

Początek meczu nie wskazywał na jednostronny przebieg derbowego widowiska. Wynik spotkania otworzyła Karolina Chojnacka, a po niej do bramki rywalek trafiła też Agnieszka Siwka. Zryw gospodyń był natychmiastowy, ponieważ potrzebowały niespełna minuty na wyrównanie rezultatu. Ten wynik utrzymał się aż do 8 minuty, kiedy to zarówno jedna jak i druga drużyna nie mogła przebić się przez obronę rywalek. Kolejna bramka Magdaleny Ziółkowskiej sprawiła, że poznanianki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały przez kolejne 10 minut. W kolejnej fazie gry poznanianki miały coraz większe kłopoty w ataku i obronie, które natychmiast wykorzystały podopieczne trenera Roberta Popka. Świetna końcówka pierwszej części pozwoliła nam ostatecznie na trzypunktowe prowadzenie (14:11).

Po przerwie Innline AZS wykazywał jeszcze słabszą dyspozycję na parkiecie, co pozwoliło gnieźniankom na podkręcenie tempa (9:21). Pod nieobecność, m.in. Joanny Sawickiej i Mileny Kaczmarek, zespół z pierwszej stolicy pokazał, że nasza siła tkwi w bardzo wyrównanej kadrze. Wszystkie elementy – atak, obrona i bramka chodziły jak w szwajcarskim zegarku. Nokaut w ostatnich 15 minutach gry (4:11) ustanowił wynik na 20:35. Trzy punkty z gorącego terenu ponownie trafiły do MKS PR URBIS Gniezno!

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna – Kasprowiak (8), Niedzielska, Siwka (3), Giszczyńska (5), Chojnacka (4), Dolacińska (4), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela, Matysek (4), Łęgowska (6).