MKS ponownie w projekcie „Supersi”

29 вер. 2023 |

Supersi – Akademia Sportu to nowy projekt Fundacji Impilo wspierająca rozwój młodych talentów sportowych. Wśród partnerów projektu nie zabrakło także drużyny MKS URBIS Gniezno.

Po sukcesie jakim z pewnością byli „Supersi – super Dzieci, super Rodzice”, Fundacja Impilo wprowadziła innowacyjną inicjatywę – projekt „Supersi – Akademia Sportu”. Po dwóch latach pracy nad rozwojem dzieci i wspieraniu rodziców, teraz fundacja poszerza swoje działania, kierując je w stronę w stronę promocji zdrowego stylu życia i rozwoju najmłodszych talentów sportowych w Gnieźnie.

W takiej akcji nie mogło zabraknąć superligowej drużyny – MKS URBIS Gniezno. Gnieźnieński ośrodek od lat jest znany ze szkolenia młodzieży, więc bardzo chętnie przyłączył się do akcji wykrywania młodych talentów. Zaangażowane są w to m.in. zawodniczki, które na co dzień reprezentują barwy Pszczół w najwyższej klasie rozgrywkowej. To właśnie pod ich okiem, a także uczestników z innych klubów, zostały przeprowadzone testy sprawnościowe dla dzieci z klas 1-3. Na podstawie ich wyników przygotowane zostaną rekomendacje dla nauczycielu WF na najbliższe pół roku, po którym to czasie młode talenty wezmą udział w kolejnych testach, sprawdzających efekty projektu.

Oprócz gnieźnieńskiego klubu piłki ręcznej, przy realizacji projektu pomaga również Mieszko Gniezno