Malwina Hartman także wybiera Gniezno

8 лют. 2023 |

Ofensywa kontraktowa beniaminka objęła praktycznie cały trzon superligowej drużyny. W ostatnim czasie klub informował o zatrzymaniu kilku kluczowych zawodniczek. Dziś na dołączenie do tego grona zdecydowała się Malwina Hartman.

Ofensywa kontraktowa beniaminka objęła praktycznie cały trzon superligowej drużyny. W ostatnim czasie klub informował o zatrzymaniu kilku kluczowych zawodniczek. Dziś na dołączenie do tego grona zdecydowała się Malwina Hartman.

Wychowanka MTS-u Kwidzyn jest jednym z najważniejszych ogniw gnieźnieńskiego zespołu. Obecny sezon jest jej pierwszym w żółto-czarnych barwach, ale już wiadomo, że nie ostatnim. Rozgrywająca, która do Gniezna przechodziła po zdobyciu Mistrzostwa Polski z Zagłębiem Lubin, podjęła decyzję o przedłużeniu kontraktu z MKS PR Urbis Gniezno i w sezonie 2023/24 dalej będzie reprezentować barwy gnieźnieńskich „Pszczół”.

„Chcę nadal grać dla Gniezna, ponieważ mam tutaj ogromne szanse na rozwój i spełnianie marzeń. Czuję się tu świetnie i mogę śmiało powiedzieć, że mamy najlepszych kibiców w Polsce! Z dziewczynami i całym sztabem tworzymy naprawdę zgrany zespół, który ciężko pracuje, stawia sobie wysoko poprzeczkę i wie czego chce.” – komentuje zawodniczka. „Jestem pewna, że naszą pracowitością i wielkim serduchem na boisku możemy zdziałać wiele. Razem z klubem mamy cele i marzenia, które wspólnymi siłami zamierzamy spełniać. Dziękuję za zaufanie, ogromnie się cieszę, że nadal mogę być „Pszczółką”.” – kończy.

Przedłużenie współpracy z klubem przez Malwinę Hartman jest jak na razie ostatnią z całej serii podobnych informacji, ujawnionych przez klub ze Sportowej 3. Zawodniczka dołącza tym samym do Moniki Łęgowskiej, Martyny Matysek, Darii Koniecznej, Justyny Świerżewskiej, Magdaleny Nurskiej oraz Dominiki Hoffmann, o których pozostaniu w Gnieźnie informowano w ciągu ostatnich kilkunastu dni pod wspólnym hasztagiem #PszczołyZostają.

„Jak już wspominałem, zdajemy sobie sprawę, że sezon jeszcze trwa – ale jako klub staramy się planować posunięcia w dłuższej perspektywie. Decyzje o pozostaniu w Gnieźnie trzonu naszej drużyny to bardzo ważna deklaracje; pozwoli to jeszcze bardziej skupić się na realizacji naszego celu – czyli zadomowienia się w PGNiG Superlidze na dłużej” – podsumowuje prezes klubu z pierwszej stolicy Polski, Arkadiusz Koronka.

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna.