Młodziczki zdobyły Koszalin, juniorki młodsze ze srebrem!

23 лют. 2020 |

W dniach 01-03 lutego rozegrano X Jubileuszową Edycję Międzynarodowego Turnieju Trzech Króli pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. W zawodach wzięły udział reprezentacje MKS PR Gniezno – młodziczki oraz juniorki młodsze. Obie drużyny spisały się bardzo dobrze – dziewczyny z rocznika 2005 okazały się być wręcz bezbłędne!

Bezkonkurencyjne w swojej grupie okazały się młodziczki (roczn. 2005). MKS PR pokonał kolejno zespół Battipaglia (Włochy) (35:15), Słupia Słupsk (27:17) oraz po rzutach karnych KRM Kijów (20:20). W półfinale gnieźnianki były nie mniej skuteczne – MTS Kwidzyn musiał uznać wyższość podopiecznych Roberta Popka 32:21. O triumfie w całym turnieju miał zdecydować finałowy pojedynek z zespołem z Kijowa, który w półfinale pokonał Kusy Szczecin. Ukrainki okazały się słabsze od przeciwniczek z Grodu Lecha (25:17), ostatecznie zajmując wysokie drugie miejsce w całym turnieju. Natomiast młodziczki MKS PR zakończyły turniej ze złotym medalem, nie zaznając ani jednej porażki!

Ich starsze koleżanki, juniorki młodsze, zaprezentowały się nie mniej korzystnie. Gnieźnianki przegrały, co prawda, mecz otwarcia z Kadrą Województwa Pomorskiego (22:19), ale pokonały po wyrównanych pojedynkach Kadrę Województwa Pomorskiego II (19:17), MKS Truso Elbląg (21:19), Kadrę Województwa Mazowieckiego (21:17) oraz KU Politechnikę Koszalińską 19:15. Decydującym o kolejności na podium okazał się mecz z UKS Szczypiorniak Gdańsk (20:18). Ostatecznie, czkawką odbiło się piątkowe przegrane spotkanie i podopieczne Romana Solarka uplasowały się na drugim miejscu turnieju w kategorii juniorki młodsze. W tej klasie wiekowej rywalizacja toczyła się w myśl zasady „każdy z każdym”.

Gnieźnieńskie szczypiornistki wracają z Koszalina nie tylko z medalami za wyniki w drużynie, ale także z wyróżnieniami indywidualnymi. W najlepszej siódemce turnieju znalazły się: w kategorii młodziczka Julia Skoczeń i Antonina Cieślak, a wyróżnienie drużyny otrzymała Marta Łachowska. W kategorii juniorka młodsza w siódemce turnieju zostały wyróżnione: Agata Alwin i Maja Brząkała. Wyróżnienie drużyny otrzymała Natasza Jabłońska.