Liczą się tylko trzy punkty (zapowiedź)

5 груд. 2020 |

W mikołajkową niedzielę, 6 grudnia MKS PR URBIS Gniezno podejmować będzie w zaległym meczu piątej kolejki pierwszej ligi MMKS Jutrzenkę Płock.

W mikołajkową niedzielę, 6 grudnia MKS PR URBIS Gniezno podejmować będzie w zaległym meczu piątej kolejki pierwszej ligi MMKS Jutrzenkę Płock.

MKS PR URBIS Gniezno zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli, jednak ma rozegrane aż trzy spotkania mniej, niż Jutrzenka Płock. Dotychczas drużyna z pierwszej stolicy Polski zapisała na swoim koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę, co daje łącznie 9 punktów. Rywalki gnieźnianek to trzecia drużyna pierwszej ligi, która w miniony weekend przegrała na własnym boisku po rzutach karnych z Innline AZS-em Poznań. Jutrzenka to bardzo doświadczona i ograna na pierwszoligowych parkietach drużyna. Od wielu lat rywalizuje już w I lidze. W tym sezonie radzi sobie całkiem dobrze. Płocczanki ograły m.in. oba zespoły SMS-u. Jest to drużyna, która posiada w swoich szeregach takie strzelby jak Agnieszka Jałoszewska – druga w klasyfikacji strzelczyń naszej grupy (39 trafień) i Emilia Bałdyga, która plasuje się na szóstym miejscu tejże klasyfikacji. Dla gnieźnianek najczęściej trafiła jak dotychczas Marta Giszczyńska, która ma w dorobku 22 bramki.

Pierwotnie spotkanie odbyć się miało 7 listopada w pierwszej stolicy Polski. Z uwagi na problemy z dostępnością tego dnia hali im. Mieczysława Łopatki na naszą prośbę doszło do zamiany gospodarza. Ostatecznie do wyjazdowego meczu w ramach 5 kolejki I ligi kobiet pomiędzy MMKS Jutrzenką Płock, a MKS PR URBIS Gniezno niestety również nie doszło. Powodem przełożenia meczu na inny termin było wykrycie zachorowania na COVID-19 u jednej ze zawodniczek drużyny z Płocka.

Mecz ze względu na sąsiedztwo obu drużyn w tabeli zapowiada się bardzo ciekawie. Początek o godz. 18:00. Zapraszamy na bezpośrednią relację live na naszym profilu społecznościowym.