Kolejne juniorki dołączają do pierwszoligowego składu MKS PR URBIS Gniezno!

23 лип. 2021 |

Do pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno sukcesywnie włączane są młode wychowanki naszego klubu. W kadrze na zbliżający się sezon zobaczymy aż sześć przedstawicielek najmłodszego pokolenia. Po Alwin, Cieślak i Schlabs w drużynie prowadzonej przez sztab szkoleniowy w osobach trenerów Roberta Popka i Romana Solarka znalazły się także Paulina Musiał, Maria Tanaś i Weronika Wabińska. 
Paulina Musiał i Weronika Wabińska w poprzednim sezonie dostały szansę pokazania się na pierwszoligowy parkiecie w spotkaniach ligowych. Ta druga wpisała się nawet do klasyfikacji strzelczyń, po wykorzystanym rzucie karnym w meczu z MMKS Jutrzenką w Płocku.
Paulina Musiał to młoda rozgrywająca, tegoroczna finalistka mistrzostw Polski juniorek młodszych. Regularnie brała udział w drugoligowych spotkań KaPi Meble MKS PR II Gniezno. Teraz wchodzi do pierwszej drużyny żółto-czarnych. “Bardzo cieszę się, że dostałam możliwość rozwoju w pierwszoligowym zespole. Po tylu latach ciężkiej pracy spełniło się moje marzenie o awansie. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i motywacja do dalszej ciężkiej pracy”.
Z kolei Maria Tanaś w poprzednim sezonie wyróżniła się na drugoligowych parkietach. Jako solidny filar formacji juniorskiej, dostała szansę pokazania się na szczeblu wojewódzkim w walce o Puchar Polski. “Kilka lat temu, gdy zaczęła się moja przygoda z piłką ręczną klub, który zawsze był mi bliski to MKS PR Gniezno. Wtedy jako wierny kibic podziwiałam umiejętności zawodniczek w ligowych zmaganiach. Teraz przyszedł czas na to, bym ja stanęła z tej drugiej strony- jako zawodniczka. Czuję się tym zmotywowana i pragnę wykorzystać szansę, którą otrzymałam. Cenne będzie dla mnie zdobywanie nowych umiejętności u boku doświadczonych i ogranych koleżanek”.
Weronika Wabińska stanowiła mocny punkt drużyny juniorskiej MKS PR Gniezno a także drugoligowego KaPi Meble MKS PR II. W sezonie 2020/2021 jako piętnastolatka trzykrotnie wystąpiła w spotkaniach ligowych pierwszoligowej drużyny, Młoda, ciągle się rozwijająca się zawodniczka, oby miała okazję pokazać na pierwszoligowych parkietach pełnię swoich możliwości! “Bardzo się cieszę, że od najbliższego sezonu mogę reprezentować klub w pierwszym zespole. Gra w piłkę ręczna to coś co lubię i chce dalej kształtować swoje umiejętności. Dziękuję trenerom za zaufanie, a od siebie mogę zaoferować pełne zaangażowanie i dalszą pracę”.