Kolejne dwa kontrakty przedłużone!

1 трав. 2024 |

Gnieźnieński MKS URBIS kontynuuje budowanie stabilnej i konkurencyjnej drużyny na kolejne sezony. Tym razem zarząd klubu poinformował o nowych kontraktach dwóch kolejnych zawodniczek z podstawowego składu. Skrzydłowa, Żaneta Lipok oraz bramkarka, Daria Konieczna, to następne szczypiornistki, które pozostaną w szeregach Żółto-czarnych przez kolejne trzy sezony.

 

Żaneta Lipok, jedna z najlepiej punktujących skrzydłowych w obecnych rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ma na swoim koncie już 94 gole i 21 asyst.  Mimo nadal młodego wieku (rocznik 1998), w Superlidze debiutowała już w 2017 roku, w barwach macierzystego Ruchu Chorzów. W 2021 roku przeniosła się do Młynów Stoisław Koszalin, skąd po dwóch latach przeniosła się do Gniezna. Klimat pierwszej stolicy Polski wyraźnie jej służy, bo jeszcze przed zakończeniem trwającego sezonu zdecydowała się pozostać w MKS URBIS na przynajmniej trzy kolejne lata.

Do 2027 roku przedłużyła swoją umowę także Daria Konieczna, stanowiąca w obecnym sezonie – wespół z Aleksandrą Hypką – o sile gnieźnieńskiej bramki. Przedstawiać Darii gnieźnieńskim kibicom na pewno nie trzeba, jako że zawodniczka spędziła w Żółto-czarnych barwach całą swoją karierę od występów dziecięcych i juniorskich, aż po awans do Superligi Kobiet – jedynie za wyjątkiem trzech lat gry w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Ciekawostką może być, że podczas nauki w SMS szkolną ławę dzieliła z dwiema innymi, czołowymi dziś bramkarkami ORLEN Superligi: Barbarą Zimą (obecnie KGHM Lubin) i Pauliną Wdowiak (obecnie Funfloor Lublin). Po długiej kontuzji w sezonie 2022/23, Koneiczna wraca do występów na wysokim poziomie. W obecnych rozgrywkach ma już na koncie 83 obrony, ze skutecznością na poziomie 30% (11. wynik w lidze).

Dwie nowe kontrakty to już odpowiednio szósta i siódma umowa z zawodniczkami podstawowego składu, z którymi władze MKS przedłużyły kontrakty o aż trzy lata. Działacze MKS URBIS podkreślają, że przedłużenie współpracy z trzonem drużyny, która mimo młodego wieku osiągnęła już 4. miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet, to kluczowy krok dla zapewnienia dalszego rozwoju klubu, i osiągania kolejnych ambitnych celów sportowych.