Juniorki powalczą o medale

16 бер. 2023 |

Już tylko półfinały i finał dzielą nas od rozstrzygnięć w tegorocznych Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorek. Wśród zespołów, które zmierzą się o medale w najbliższy weekend, znalazły się także gnieźnieńskie Pszczółki.

Mistrzostwa Polski Juniorek wkraczają w decydującą fazę. Do Szczecina z zamiarem walki o jak najwyższą lokatę wybiorą się najlepsze zespoły z naszego kraju. Do czołowej czwórki, oprócz MKS PR Gniezno, awans wywalczyły MKS Kusy Szczecin, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica oraz MTS Kwidzyn.

Gnieźnieńska ekipa zna doskonale dwóch swoich najbliższych rywali. Z gospodyniami turnieju Pszczółki mierzyły się już w lutym, w 1/8 finału – rozegranej także w Szczecinie. Pojedynek był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Ostatecznie zwycięsko z niego wyszły Żółto-czarne, które pokonały swoje przeciwniczki wynikiem 30:33.

Z kwidzyniankami MKS rywalizował z kolei w ramach 1/4 finału, rozgrywanego w Gnieźnie. Gnieźnianki z pewnością nie będą dobrze wspominały tamtego spotkania. Choć pierwsza połowa była wyrównana i nie pozwoliły odskoczyć swoim rywalkom na więcej niż dwa punkty przewagi (14:16, 30’), to druga część tego starcia wyglądała już nieco inaczej. MTS Kwidzyn potrafił wypracować bezpieczną, sześciobramkową przewagę, której nie oddał do końca spotkania zwyciężając 26:32.

Jedynym zespołem, z którym młode Pszczółki nie miały jeszcze okazji rywalizować jest EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Być może zmieni się to już podczas najbliższego, finałowego turnieju. Jednakże w pierwszej kolejności, w półfinale, MKS PR Gniezno zmierzy się z gospodyniami – MKS Kusy Szczecin. Na otwarcie Drużyna z Legnicy pierwsze spotkanie rozegra z MTS Kwidzyn.

Zwycięzcy obu meczów zmierzą się w finale, a przegranym pozostanie walka o brązowy medal. Zarówno sobotnie, jak i niedzielne spotkania mają być transmitowane w internecie, za pośrednictwem kanału YouTube turnieju.


Harmonogram turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek 2023
Szczecin, hala MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12

Sobota, 18 marca – półfinały:

- godz. 10:45 
EUCO-UKS Dziewątka Legnica - MTS Kwidzyn 
- godz. 13:30 
MKS Kusy Szczecin - MKS PR Gniezno

Niedziela, 19 marca:

- godz. 10:30 
mecz o 3. miejsce
- godz. 12:30
FINAŁ