Juniorki MKS PR Gniezno z awansem do 1/8 finału mistrzostw Polski!

17 січ. 2022 |

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek na pierwszym miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Przemysława Śmigowskiego wygrała z KS Otmęt Krapkowice 40:19 (18:7). Gnieźnianki wygrały bezapelacyjnie wszystkie swoje spotkania i awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Polski!

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek na pierwszym miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Przemysława Śmigowskiego wygrała z KS Otmęt Krapkowice 40:19 (18:7). Gnieźnianki wygrały bezapelacyjnie wszystkie swoje spotkania i awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Polski!

Ekipa z naszego miasta rozpoczęła turniejowe zmagania od zwycięstwa z MKS Sambor Tczew 51:24 (22:11), a bardzo dobre spotkanie rozegrała najbardziej doświadczona z całego zespołu Agata Alwin (13 bramek). W drugim spotkaniu z SMS Zagłębie Lubin już tak lekko nie było, bowiem rywalki, które ostatecznie także awansowały z drugiego miejsca do dalszej fazy rozgrywek, zawiesiły poprzeczkę znacznie wyżej 32:25 (21:12). Do niedzielnego spotkania gnieźnianki przystępowały już z awansem w kieszeni i były zdecydowanymi faworytkami z Otmętem i to potwierdziły. Nerwowy były tylko pierwsze sekundy, gdy rywalki prowadziły 2-0,  dalsza część spotkania potoczyła się po myśli gospodyń. Po pierwszej połowie było 18-7, w drugiej części dziewczyny jeszcze bardzie górowały przygotowaniem technicznym i fizycznym nad rywalkami ze śląska i kolejne wysokie zwycięstwo stawiające kropkę na “i” stało się faktem.

Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny zostały uhonorowane podarunkami i pamiątkowymi statuetkami. W kierunku kibiców popłynęły natomiast słowa podziękowania i uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas trzydniowego turnieju.

 

Komplet wyników:

Piątek: 

KS Otmęt Krapkowice  SMS Zagłębie Lubin (8:16) 17:31

MKS PR Gniezno – MKS Sambor Tczew 51:24 (22:11)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (13),  Wilczura, Nowak, Schlabs, Wabińska (5), Bartkowiak (7), Skoczeń, Piotrowska (5), Szymańska (2), Musiał (3), Tanaś (5), Brząkała (4), Łachowska (2), Śmigowska (5).

Sobota:

MKS Sambor Tczew – KS Otmęt Krapkowice 40:26 (16:16)

MKS PR Gniezno – SMS Zagłębie Lubin 32:25 (21:12)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (3),  Brząkała (1), Schlabs, Wabińska (6), Bartkowiak (8), Skoczeń (2), Piotrowska (1), Szymańska, Musiał (3), Tanaś (4),  Łachowska (1), Śmigowska (3), Nowak.

Niedziela:

MKS Sambor Tczew – SMS Zagłębie Lubin 37:23 (17:11)

MKS PR Gniezno – KS Otmęt Krapkowice 40:19 (18:7)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (4),  Wilczura (1), Nowak, Schlabs, Wabińska (4), Bartkowiak (6), Skoczeń (2), Piotrowska (1), Szymańska (7), Musiał (3), Tanaś (3), Brząkała (5), Łachowska (2), Śmigowska (2).

 

Końcowa klasyfikacja:

1. MKS PR Gniezno – 9pkt

2. Zagłębie Lubin – 6pkt

3. Sambor Tczew – 3pkt

4. Otmęt Krapkowice – 0pkt

Jeszcze dobra informacja dla wszystkich. Turniej 1/8 finału odbędzie się także w Gnieźnie już za dwa tygodnie.