Juniorka młodsza deklasuje MKS Real-Astromal Leszno

28 лют. 2022 |

MKS PR Gniezno pokonał na wyjeździe w ramach dziewiątej kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych Real-Astromal Leszno 54:20.

MKS PR Gniezno pokonał na wyjeździe w ramach dziewiątej kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych Real-Astromal Leszno 54:20.

Początek spotkania nie wskazywał, że będzie to raczej jednostronne widowisko (4:3 w 5′). Dziewięć kolejnych bramek podopiecznych trenera Roberta Popka bez odpowiedzi zespołu z Leszna wyprowadziło gnieźnianki na bezpieczną przewagę. Kolejne, bardziej skromne serie bramek zespołu z Gniezna sprawiły, że pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 11:26.

Druga część pojedynku przebiegała w dalszym ciągu po myśli przyjezdnych z Pierwszej Stolicy Polski. Pasmo ośmiu bramek ustanowiło wynik spotkania na 20:54 i dało dziewiąte zwycięstwo MKS PR Gniezno, który zdecydowanie lideruje w tabeli Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych i jest coraz bliżej awansu do rozgrywek centralnych.

MKS Real-Astromal Leszno – MKS PR Gniezno 20:54 (11:26)

MKS PR Gniezno: Bober – Nowak (4), Schlabs, Wabińska (5), Bartkowiak (9), Skoczeń (6), A. Stręk, Szymańska (8), Musiał (4), Tanaś (5), Łachowska (5), Śmigowska (6), K. Stręk (2).

Najwięcej punktów dla MKS Real-Astromal Leszno: Turczyńska (7).