Jedenasta wygrana MKS PR URBIS Gniezno! (relacja)

25 квіт. 2021 |

MKS PR URBIS Gniezno z kolejnym ligowym triumfem. W niedzielę podopieczne trenerów Popka i Solarka pokonały na wyjeździe MTS Kwidzyn 30:18. Najwięcej bramek dla gnieźnieńskiego zespołu wywalczyła Monika Łęgowska, która ośmiokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń.

Mecz w Kwidzynie był świetną okazją, aby wiceliderki pokazały solidną formę. Kwidzynianki są w tym sezonie dostarczycielkami punktów i po jedenastu spotkaniach są głównym kandydatem do spadku. Początek meczu nie wskazywał na jednostronny przebieg widowiska. Wynik spotkania otworzyła Matysek w drugiej minucie gry. Zawodniczki MTS na początku spotkania dały się poznać jako dynamiczny zespół, trzy razy doprowadzając do wyniku remisowego. Od szesnastej minuty koncentracja kwidzynianek spadła i zaczęły one ulegać kapitalnie zorganizowanej defensywie gospodyń. Rywalki zacięły się w ataku na siedem minut i ten moment idealnie wykorzystały przyjezdne. Z ich strony padło aż pięć kolejnych bramek (8-11). Przewaga zespołu z historycznej stolicy mogłaby być większa, gdyby zawodniczki nie miały problemu ze skutecznością rzutową. Podopieczne trenera Majdzińskiego musiały szukać szans na odrobienie strat, ale ostatecznie nie zdołały przed przerwą zmniejszyć dystansu do gnieźnieńskich piłkarek ręcznych. Po pierwszej połowie MKS PR URBIS prowadził z MTS 14:10.

Druga połowa była już jedynie zwiększaniem przewagi przez MKS PR Urbis Gniezno. Trzeci kwadrans gry to prawdziwe show w wykonaniu gnieźnianek, które rzuciły w ciągu kilku minut siedem bramek przy totalnej niemocy rywalek. Kilka skutecznych interwencji odnotowała bramkarka Daria Konieczna, którą trudno było rywalkom zaskoczyć prawidłowo zbudowaną akcją w polu bramkowym. Z powodzeniem w końcówce zastąpiła ją Lidia Kobyłecka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 18:30.

MTS Kwidzyn – MKS PR URBIS Gniezno 18:30 (10:14):

MTS Kwidzyn: Hypka, Kobyłko – Tadajewska, Gimińska, Szynkaruk (3), Szostak, Nowicka, Milewska, Dębek, Domka (10), Trzaska (3), Jeżowska M., Jeżowska Z., Kubiak (2), Wasilewska.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna – Wabińska, Kasprowiak (1), Niedzielska (1), Siwka, Giszczyńska (5), Musiał, Chojnacka (3), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (2), Rachela (1), Nowak, Kaczmarek (5), Matysek (4), Łęgowska (8).