III miejsce w 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek

10 лют. 2019 |

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek na trzecim miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Janusza Pudelewicza przegrała z KPR MOS Jelenia Góra 20:25. Gnieźnianki nie awansowały do ćwierćfinału.

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek na trzecim miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Janusza Pudelewicza przegrała z KPR MOS Jelenia Góra 20:25. Gnieźnianki nie awansowały do ćwierćfinału.

Ekipa z naszego miasta rozpoczęła turniejowe zmagania od falstartu – w pierwszym meczu przegrała z UKS Vambresią Worwo Wąbrzeźno 24:26. To była bolesna porażka, ale nie przekreślała szans gospodyń na awans do kolejnej fazy. W sobotę gnieźnieńskie szczypiornistki zrehabilitowały się za to niepowodzenie, pokonując MKS TRUSO Elbląg 29:25. Kluczowym pojedynkiem w kontekście walki o awans był mecz MKS PR Gniezno – KPR MOS Jelenia Góra. Niestety, wygrała go ekipa prowadzona przez Dilę Samadovą i Zdzisława Wąsa. To właśnie drużyna z Jeleniej Góry zwyciężyła gnieźnieński turniej, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji UKS Vambresię Worwo Wąbrzeźno, MKS PR Gniezno oraz MKS TRUSO Elbląg.

Niedzielna konfrontacja gnieźnianek z KPR MOS dostarczyła zgromadzonym kibicom ogromu wrażeń. Spotkanie od początku było zacięte i wyrównane. W 10. minucie dobrą serię zainicjowały zawodniczki z Jeleniej Góry. Rzuciły cztery bramki z rzędu, dzięki czemu objęły dwubramkowe prowadzenie. W 26. minucie, po dwóch bramkach Moniki Walkowskiej i jednej Martyny Dolacińskiej, MKS PR wyrównał. Niestety, kolejne trzy trafienia powędrowały na konto KPR MOS i to właśnie przyjezdne prowadziły po pierwszej połowie 12:9.

Na początku drugiej partii przestój gospodyń był kontynuowany. Rywalki dorzuciły kolejne cztery bramki i ich przewaga wzrosła do 16:9. Sytuacja zaczęła się robić coraz trudniejsza. Gnieźnianki miały problem z przełamaniem niemocy. Później udało im się wrócić na właściwe tory i w 54. minucie doszły przeciwniczki na dwa trafienia. Niestety, wyrównać się już nie udało. Przed końcową syreną KPR MOS ponownie przejął inicjatywę i zdołał zbudować pięciobramkową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 25:20.

Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny zostały uhonorowane podarunkami i pamiątkowymi statuetkami. W kierunku kibiców popłynęły natomiast słowa podziękowania i uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas trzydniowego turnieju. Raz jeszcze dziękujemy Wam za obecność i bezcenne wsparcie!

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Konieczna, Rożek – Bielińska, Kasprowiak (1), Pudelewicz (3), Stachowicz, Rybicka (2), Ochocka (1), Dolacińska (5), Walkowska (7), Kabacińska, Grzegorek, Rachela (1), Szczygielska, Alwin.