II liga: Przegrana rezerw na trudnym terenie (relacja)

30 жовт. 2021 |

KAPI Meble MKS PR II Gniezno przegrał na trudnym terenie w Kaliszu z miejscowym MKS AZS SWWS 41:24 (24:10). To pierwsza przegrana podopiecznych trenera Roberta Popka i Romana Solarka w tym sezonie.

Sobotnie spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodyń, które w 8 minucie gry prowadziły 8:1. Ten mocny cios na początku meczu sprawił, że gnieźnianki przebudziły się na kilka chwil i w przeciągu 4 minut nadrobiły 5 bramek, dzięki skutecznej postawie Agaty Alwin (8:6). Niestety, był to jedyny moment, w którym gnieźnianki mogły dojść do głosu w tym pojedynku. Przez dalszą część pierwszej połowy zanotowały tylko 4 trafienia przy 16 kaliszanek. Premierowa odsłona starcia zakończyła się prowadzeniem miejscowych 24:10.

Po zmianie stron gnieźnianki nie zdołały zminimalizować straty do rywalek. Co gorsza, przewaga MKS Kalisz wzrastała z każdą minutą gry. Ostatecznie, gnieźnianki musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwniczek, które triumfowały 41:24.

MKS Kalisz AZS SWWS – KAPI Meble MKS PR II Gniezno 41:24 (24:10)

KAPI Meble MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (9), Grzegorek, Bartkowiak (10), Skoczeń, Szymańska, Musiał, Tanaś, Brząkała (1), Wilczura, Łachowska (1), Śmigowska (3).

MKS Kalisz AZS SWWS: Caboń, Kolasińska – Pilitowska (5), Pesel-Matyjak (2), Kisiel (10), Bernard, Moskal-Giel (7), Stasiak (1), Rychwalska, Kucharska (10), Jałoszewska (6).