II liga: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Kapi Meble MKS PR II Gniezno! (relacja)

14 лист. 2020 |

W sobotni wieczór bezbłędnie zagrał KaPi Meble MKS PR II Gniezno, który zdobył trzy pierwsze punkty na wyjeździe. Wyższość gnieźnianek musiał uznań GMTS Sparta Iwanicki-Gubin 25:30.

Mecz od pierwszych minut miał bardzo wyrównany przebieg. Szala zwycięstwa czterokrotnie przechylała się raz to na korzyść gospodyń, a raz na korzyść przyjezdnych. Ostatecznie świetna końcówka w wykonaniu gnieźnianek sprawiła, że to one opuszczały parkiet po pierwszych 30 minutach gry z uśmiechami na twarzy (13:17).

Po przerwie podopieczne Romana Solarka spokojnie utrzymały przewagę. Gubinianki miały szansę na zminimalizowanie strat, ale trzy pod rząd niewykorzystane karne sprawiły, że uszło z nich powietrze. Niemoc gospodyń wykorzystały gnieźnianki, które w ostatnich 10 minutach gry wypunktowały Spartę na 7:5, co ustanowiło wynik spotkania na 25:30.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Rożek, Olejniczak, Bober – Alwin (4), Wilczura (1), Nowak (4), Kabacińska, Brząkała (6), Draheim, Skoczeń (1), Musiał (2), Grzegorek (1), Tanaś (6), Łachowska (1), Śmigowska (3), Nowicka (1).