II liga: Nie udało się zatrzymać lidera. Trzy punkty pojechały do Krapkowic (relacja)

28 лист. 2020 |

Nie udało się pokonać lidera tabeli z Krapkowic. KS Otmęt okazał się minimalnie lepszy, wygrywając w meczu II ligi z Kapi Meble MKS PR II 19-23.

Mecz lepiej rozpoczęły gnieźnianki, które po m.in trzech golach Agaty Alwin objęły prowadzenie 6-3. Wydawało się, że miejscowe obrały właściwą drogą ku zwycięstwu, ale krapkowiczanki szybko zmieniły taktykę. Ciężar walki na swoje plecy wzięła wychowanka MKS PR Gniezno, Natalia Staszkiewicz, która przez niecałe 5 minut gry oddała cztery celne rzuty na bramkę, której strzegła Daria Konieczna. Błędy gospodyń – niecelne podania oraz rzuty między słupki rywalek sprawiły, że od 17 minuty mecz ocalował na granicy remisu. Ostatecznie obydwie drużyny opuszczały boisko z nadzieją na rozstrzygnięcie zmagań na swoją korzyść w drugiej partii (12:13).

Po przerwie aż do 36 minuty na tablicy widniał remis 15:15, a żadna z drużyn nie mogła być pewna wygranej. W kolejnych minutach gry gnieźniankom zaczęło brakować pomysłu na grę oraz zatrzymanie przeciwniczek, które w sumie oddały aż 47 strzałów na naszą bramkę. Podopieczne trenerów Popka i Solarka popisały się pięcioma celnymi trafieniami, w tym dwoma podyktowanymi po faulu przyjezdnych. Tymczasem po drugiej stronie boiska dwie zawodniczki szkoleniowca Mariusza Haupy pokazały grę, która skutkowała powiększającym się dorobkiem KS Otmętu. Agnieszka Blozik w pojedynkę zdobywała połowę bramek w drugiej części spotkania (5) i to ona wyprowadziła swój zespół na trzybramkowe prowadzenie 16-19. To był decydujący moment w meczu, bo mimo że drużyna KaPi Meble MKS PR II Gniezno zbliżyła się jeszcze na jedno trafienie (53 minuta pojedynku), to liderek tabeli II ligi już nie dogoniła. Kolejne trzy bramki w końcówce Staszkiewicz przypieczętowały zwycięstwo jej teamu (19:23), a naszą drugą porażkę w trwającym sezonie.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Bober, Konieczna – Alwin (5), Niedzielska (3), Kabacińska, Brząkała, Skoczeń, Dolacińska (4), Musiał (1), Grzegorek, Rachela (2), Tanaś (3), Łachowska (1), Śmigowska, Nowicka.