II liga: Na inaugurację pojedynek z SPR Kępno, rusza II liga kobiet (zapowiedź)

9 жовт. 2020 |

W najbliższą sobotę, 10 października zawodniczki Kapi Meble MKS PR II Gniezno rozpoczną nowy sezon w II lidze kobiet. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w pierwszej kolejce podejmą we własnej hali SPR Kępno.

W najbliższą sobotę, 10 października zawodniczki Kapi Meble MKS PR II Gniezno rozpoczną nowy sezon w II lidze kobiet. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w pierwszej kolejce podejmą we własnej hali SPR Kępno.

Dla MKS PR Gniezno to szczególny moment w historii naszego klubu, bowiem jeszcze nie zdarzyło się, aby do rozgrywek ligowych były zgłoszone dwie formacje seniorskie. Zaplecze I-ligowego MKS PR URBIS Gniezno zadebiutuje na drugoligowym froncie przed własną publicznością. Szkoda, tylko, że wraz z wprowadzeniem żółtej strefy na terenie całego kraju ten mecz będzie mogła obejrzeć ograniczona ilość kibiców – 50 osób.

W kadrze KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno zgłoszonych jest aż 35 zawodniczek. Szeroka kadra to ogromny plus dla sztabu szkoleniowego. Częsta rotacja składem pozwoli na spokojny przegląd wszystkich zawodniczek. Nieoficjalnie w kuluarach klubu mówi się, że koncepcja na to spotkanie może okazać się zaskoczeniem dla naszych przeciwniczek.

Ostatni raz pierwsza stolica Polski gościła drugoligowców w sezonie 2016/2017, kiedy to graliśmy na tym szczeblu rozgrywek. Rywalki – SPR Kępno – w ubiegłym sezonie występowały w II lidze, plasując się w środku tabeli. Ich zeszłoroczny bilans to 6 zwycięstw i 5 porażek. Szczególną uwagę zwraca rozgrywająca, Ewa Nowicka, wychowanka MKS MOS Gniezno, którą w sezonie 2018/2019 po raz ostatni mogliśmy oglądać w żółto-czarnej koszulce. Mocnym punktem ekipy z Wielkopolski jest także Paulina Skowrońska oraz bramkarka Oliwia Duchnik. Podopieczne trenera Marcina Kalarusa to mieszanka młodości i świeżości, co warto podkreślić, bowiem średnia wieku tej drużyny wynosi poniżej 20 lat.

Wcześniejsze mecze między obydwiema drużynami były bardzo emocjonujące. Obie drużyny ostatni raz grały przeciwko sobie dziewięć sezonów temu. W marcu 2011 roku szczypiornistki ówczesnego MKS MOS Gniezno wygrały KKS Polonią Kępno 31:17. W tym meczu punkty do dorobku drużyny dołożyły Joanna Sawicka 6, Natalia Różewska 2 i Martyna Bigoszewska-Jackowiak 1.

Inauguracyjne starcie zapowiada się bardzo interesująco. Zostało ono zaplanowane na najbliższą sobotę. Liczymy na Waszą obecność na trybunach starej hali przy ulicy Sportowej 5. Początek rywalizacji o godzinie 16:00. Do zobaczenia!