II liga: KaPi Meble MKS PR II z drugim zwycięstwem (relacja)

25 жовт. 2020 |

Mocna obrona i mniejsza ilość błędów po stronie gospodyń – tak można podsumować 3. spotkanie II ligi pomiędzy KaPi Meble MKS PR II Gniezno a APR Świdnicą. Podopieczne Popka i Solarka wygrały we własnej hali 27-22 i zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli.

Wynik spotkania otworzyła Maria Tanaś, ale szybko odpowiedziała po drugiej stronie boiska Hanna Pawiłojć. Obie drużyny grały bardzo agresywnie w obronie, a już w szóstej minucie sędziowie odesłali na ławkę kar Dominikę Ziemkiewicz. Rzut karny ponownie wykorzystała Maria Tanaś (2-1 w 6′). Przyjezdne miały problem z pokonaniem Kamili Olejniczak, która jako jedyna reprezentantka pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno pojawiła się w niedzielnym meczu. Po pierwszym kwadransie zastąpiła ją Zuzanna Bober, która również odbiła kilka piłek. Do 23 minuty gospodynie odpowiadały rywalkom cios za ciosem (10-10). Wówczas, dwóch rzutów karnych nie wykorzystały świdniczanki. Ta sytuacja podziałała na gnieźnianki mobilizująco, bowiem złapały one wiatr w żagle. Zdecydowanie lepiej zaczęły funkcjonować w obronie, a ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie Julia Skoczeń, Julia Nowak i Maria Tanaś. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16-12.

Po zmianie stron podopieczne Damiana Pikusa ruszyły do zmniejszania strat. Z dobrej strony pokazały się Justyna Curyl, Karolina Delijewska oraz Agata Kukla-Pikus, które łącznie w przez pierwszy kwadrans zdobyły sześć bramek. Gospodynie nie pozostawały dłużne, ale bezpieczny dystans w tym momencie gry został zminimalizowany do dwóch trafień (20-18 w 45′). Atmosfera na boisku zrobiła się gorąca. Żółtą kartkę otrzymał szkoleniowiec KaPi Meble MKS PR II, Robert Popek, a czerwony kartonik za trzecie przewinienie sędziowie pokazali Julii Nowak. APR Świdnica nie wykorzystał chwilowego osłabienia gnieźnianek, bowiem sam na dwie minuty stracił dwie zawodniczki – Marceline Warchoł oraz Magdalenę Ponichterę. Niemoc przyjezdnych wykorzystały gospodynie, które przez kolejne 10 minut gry odskoczyły na osiem bramek (26-18 w 54′). W końcówce ciężar obrony bramki wzięła na siebie ponownie Zuzanna Bober i świdniczankom udało się zminimalizować straty do pięciu trafień 27-22.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Bober, Olejniczak – Alwin (1), Nowak (4), Brząkała (5), Draheim, Skoczeń (3), Musiał (3), Grzegorek, Śmigowska (2), Łachowska (2), Tanaś (5), Nowicka (2), Kłodowska.