Hypka Pszczołą!

22 трав. 2023 |

Od wzmocnienia zespołu bramkarek sztab MKS PR Urbis rozpoczął ruchy na rynku transferowym, poprzedzającym drugi dla klubu sezon w PGNiG Superlidze Kobiet. Z Elbląga do Gniezna przenosi się Aleksandra Hypka.

Po informacjach o pożegnaniach oraz zawodniczkach pozostających w składzie pierwszej drużyny, przyszedł czas na nowe transfery. Pierwszą, nową w tym roku postacią w drużynie prowadzonej przez Roberta Popka i Romana Solarka jest Aleksandra Hypka. 21-letnia bramkarka, przez ostatnie dwa sezony grająca w podstawowym składzie EKS Startu Elbląg, będzie wzmocnieniem składu Pszczół, cennym szczególnie w obliczu długoterminowej kontuzji Darii Koniecznej.

- Kontuzja, która na długo wykluczyła z gry Darię na szczęście nie była dla nas mocno odczuwalna ze względu na świetną postawę Dominiki Hoffmann; do pierwszego składu, tam gdzie to było możliwe wprowadzana była też Antonina Cieślak, a pod koniec sezonu także Alina Ruda, na co dzień grające w naszych drużynach młodzieżowych i drugiej drużynie seniorek – mówi prezes klubu, Arkadiusz Koronka – Wiedząc, że prawdopodobnie jeszcze jakiś czas będziemy musieli radzić sobie bez Darii, chcieliśmy jeszcze bardziej wzmocnić tę pozycję, dając Dominice z jednej strony komfort, że nie będzie meczów gdzie będzie musiała sobie radzić bez zmienniczki, a z drugiej strony impuls do dalszego rozwoju. Jestem pewien, że zarówno Dominika, jak i przychodząca do nas Ola Hypka, znające się zresztą doskonale z młodzieżowych drużyn z Buku i Dopiewa, a także Daria po powrocie do pełnej dyspozycji, kontuzji, będą świetnie motywowały się nawzajem do jeszcze lepszej gry- dodaje działacz.

Przejście Aleksandry Hypki do Gniezna jest tak naprawdę jej powrotem do Wielkopolski, gdzie zaczynała swoją przygodę z piłką ręczną. Zdobywając sportowe szlify w Bukowii Buk i Panterach Dopiewo, a następnie w Bukowsko-Dopiewskim Klubie Piłki Ręcznej, wielokrotnie trafiała na duet trenerski Popek-Solarek, mając okazję pracować z nim m.in. w kadrze województwa. Pod wodzą gnieźnieńskich trenerów, a wśród koleżanek ze składu mając m.in. Dominkę Hoffmann i Agatę Alwin, zdobywała I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2017.

Zmiana barw klubowych na żółto-czarne będzie dla Wielkopolanki nowym wyzwaniem: - Na moją decyzję miało wpływ wiele czynników, jednak najbardziej zaważyła chęć dalszego rozwijania się i walczenia z roku na rok o to większe cele. Uważam, że zmiana, czyli dla mnie osobiście wyjście ze strefy komfortu, wpłynie pozytywnie na mój rozwój. Nie ukrywam również, że ważne było to, że Wielkopolska jest bliska mojemu sercu - komentuje A. Hypka.

Nowa bramkarka Pszczół powoływana była wielokrotnie do młodzieżowych reprezentacji kraju. W latach 2018-2022 występowała m.in. w Mistrzostwach Europy dywizji B we Włoszech (2019) i Macedonii (2021) oraz Mistrzostwach Świata U20 w Słowenii (2022 – MVP w meczu z Rumunią). W zakończonym sezonie PGNiG Superligi Kobiet wystąpiła w 21 meczach, trzykrotnie zostając MVP spotkania.