Gniezno wyrusza do 22-krotnego Mistrza Polski

9 лют. 2023 |

Przed MKS PR URBIS Gniezno kolejny bardzo ważny pojedynek. W niedzielę 12 lutego, gnieźnianki udadzą się do 22-krotnego Mistrza Polski, gdzie rozegrają spotkanie w ramach 16. serii PGNiG Superligi Kobiet.

Przed MKS PR URBIS Gniezno kolejny bardzo ważny pojedynek. W niedzielę 12 lutego, gnieźnianki udadzą się do 22-krotnego Mistrza Polski, gdzie rozegrają spotkanie w ramach 16. serii PGNiG Superligi Kobiet.

Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w ostatnim czasie odnotowały bardzo cenne zwycięstwa. Wygrana z takimi zespołami jak Galiczanka Lwów, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, czy EKS Start Elbląg, nadały im z pewnością chęci na bój o pierwszą szóstkę tabeli. I choć w ostatnim czasie nie udało im się wygrać z KPR-em Gminy Kobierzyce i po bardzo zaciętym pojedynku z Młynami Stoisław Koszalin, to i tak mają apetyt na walkę o grupę mistrzowską.

Wszyscy fani gnieźnieńskiego szczypiorniaka z pewnością pamiętają pierwsze spotkanie tych ekip w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Piękna pogoń gnieźnieńskich „Pszczółek” za zdecydowanym faworytem meczu, która doprowadziła do rzutów karnych, zapadła w pamięci wielu kibicom. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, doskonale porodziły sobie w tym konkursie, gdzie za sprawą doskonałej celności oraz obrony Antoniny Cieślak, gnieźnianki odniosły historyczne zwycięstwo w PGNiG Superlidze Kobiet.

Niewątpliwie gospodynie niedzielnego spotkania będą chciały zrewanżować się za porażkę w Gnieźnie. Od tamtego czasu MKS FunFloor Lublin nie przegrał żadnego spotkania, aż do ostatniej kolejki, w której to musiał uznać wyższość zawodniczek z Lubina. Aktualnie zespół zajmuje trzecią lokatę, a do drugiego miejsca brakuje mu tylko jednego punktu, co jeszcze bardziej wpłynie na motywację podczas niedzielnego starcia.

Żółto-czarne do spotkania w Lublinie podejdą w pełni skoncentrowane o czym wspomina wychowanka drużyny, Agnieszka Siwka – „Do meczu z Lublinem podchodzimy z pełną koncentracją i motywacją. Jesteśmy przygotowane na ciężkie wyjazdowe spotkanie i walkę od pierwszego gwizdka sędziego. Gwarantuję, że damy z siebie wszystko, by wrócić do Gniezna z trzema punktami.”

Zdecydowanymi faworytkami niedzielnego pojedynku będą lublinianki. Nikogo nie zdziwi, jeśli spotkanie zakończy się właśnie na ich korzyść. Jednakże po drugiej stronie barykady stanie nieobliczalny beniaminek, który może sporo namieszać.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00, w Hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8, w Lublinie.
Transmisję tego meczu będzie można śledzić w serwisie Emocje.tv.

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna.