Gnieźnianki najlepsze w 1/16 MPJ!

28 січ. 2023 |

W sobotni poranek zakończyły się zmagania w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek w Gnieźnie. Gospodynie turnieju pewnie awansowały do 1/8 finału, nie przegrywając żadnego spotkania.

Przez ostatnie trzy dni, w gnieźnieńskiej hali mogliśmy oglądać zmagania juniorek, które walczyły o awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek. O kolejną rundę walczyły takie zespoły jak MKS PR Gniezno, SMS Zagłębie I Lubin, czy UKS Morski Sianów. Ostatecznie do następnego etapu przeszły drużyny z Gniezna oraz Lubina.

W całym turnieju rozegrano trzy spotkania. Pierwsze z nich odbyło się w czwartkowy wieczór. Wówczas na parkiet wybiegły zawodniczki z Gniezna i Lubina. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie wyraźnej przewagi (4:4, 10’), aż do dwudziestej minuty, w której to gnieźnianki wyszły na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Lubinianki jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołały doprowadzić do kontaktu (11:10, 27’), lecz ostatecznie po trzydziestu minutach gry, na tablicy wyników widniało 14:11 dla gospodyń. Druga część spotkania to popis ekipy z Pierwszej Stolicy, która w szczytowym momencie prowadziła dziesięcioma punktami (29:19, 50’). Całe starcie zakończyło się wynikiem 31:23.

MKS PR Gniezno: Cieślak – Bartkowiak (7), Wabińska (5), Schlabs (4), Nowak (4), Śmigowska (3), Tanaś (2), Musiał (2), Szymańska (2), Piotrowska (2), Wilczura, Skoczeń, Stręk, Lubińska, Brząkała, Łachowska.

SMS Zagłębie I Lubin: Czulińska, Lewalska – Sołdek (6), Chudek (4), Fedorowicz (3), Badowska (3), Dolecka (2), Machoń (1), Gorczyca (1), Ziemba (1), Cieślik (1), Kopycińska (1), Czyż, Godzic, Szczędor, Stańczak.

W drugim dniu rywalizacji, zmierzyły się zespoły SMS Zagłębie I Lubin z UKS Morski Sianów. Spotkanie te nie przyniosło wiele emocji, bowiem spotkanie od początku było pod dyktando zawodniczek z Lubina. Od pierwszych minut zaznaczały one swoją obecność (9:0, 9′), by do szatni wejść z dwunastopunktową przewagą (22:10, 30’). W drugiej części meczu, jeszcze bardziej powiększyły swoje prowadzenie, poprzestając na dwudziestobramkowej różnicy. Lubinianki pokonały rywalki z Sianowa 40:20.

SMS Zagłębie I Lubin: Lewalska, Czulińska – Badowska (5), Kopycińska (4), Czyż (4), Cieślik (4), Ziemba (4), Szczędor (4), Dolecka (4), Fedorowicz (3), Godzic (2), Chudek (2), Gorczyca (2), Sołdek (1), Stańczak (1), Machoń.

UKS Morski Sianów: Orczyńska, Lankut – Pilarksa (7), Kruk (4), Wierzbicka (3), Hejduk (2), Wikierska (2), Cygert (1), Zabrowarna (1), Gruszczyńska, Olszewska, Leczycka

Ostatnie spotkanie rozgrywane było w sobotni poranek. MKS PR Gniezno, podejmował UKS Morski Sianów. W porównaniu do poprzedniego dnia, zawodniczka z Sianowa postawiły się gospodyniom. Przez większość pierwszych 30 minut, utrzymywały się one w zasięgu swoich rywalek (9:8, 17’), jednakże pod koniec gnieźnianki wypracowały sobie bezpieczną przewagę, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 18:11. Druga część starcia odbyła się bez większej historii. „Pszczółki” wygrały 35:23, tym samym zapewniając sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek, z pierwszej lokaty.

MKS PR Gniezno: Cieślak – Tanaś (9), Bartkowiak (6), Schlabs (4), Szymańska (4), Nowak (3), Wabińska (3), Piotrowska (2), Lubińska (2), Skoczeń (1), Brząkała (1), Wilczura, Stręk, Musiał, Łachowska, Śmigowska

UKS Morski Sianów: Orczyńska, Lankut – Kruk (7), Gruszczyńska (4), Wikierska (4), Hejduk (3), Zabrowarna (2), Pilarska (1), Leczycka (1), Wierzbicka (1), Cygert, Olszewska

Ostatecznie do następnej rundy przeszły MKS PR Gniezno oraz SMS Zagłębie I Lubin. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!