Drugi zespół MKS-u dalej niepokonany!

9 бер. 2023 | Relacja

Gnieźnieńska drużyna pewnie kroczy po mistrzowski tytuł II Ligi Kobiet. We wczorajszym spotkaniu MKS PR II VELUX Gniezno, pewnie pokonał MKS Zagłębie II Lubin.

W środowe popołudnie, do Gniezna przyjechała drużyna z Lubina, aby rozegrać zaległe, rewanżowe spotkanie w ramach 10. kolejki II Ligi Kobiet. Oba zespoły miały okazję zmierzyć się już w tegorocznych rozgrywkach. Wówczas w Lubinie lepsze okazały się gnieźnieńskie Pszczółki, wygrywając 20:29.

Początek wczorajszego pojedynku był wyrównany. Choć gnieźnianki w początkowej fazie odskoczyły na trzy punkty (6:3, 8’), to przyjezdne nie chciały im pozwolić na podwyższenie prowadzenia. W pewnym momencie doprowadziły nawet do bramki kontaktowej (7:6, 11’), lecz od tego momentu gospodynie zaczęły odskakiwać rywalkom. Trener drużyny z Lubina próbował ratować wynik spotkania, biorąc czas w 15 minucie dla swojego zespołu przy stanie 13:6. Niestety na nic się to nie zdało. Ekipa z Pierwszej Stolicy Polski kontynuowała swoją dominację, zwiększając przewagę aż do 11 punktów. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 22:11.

Druga połowa tego spotkania nie przyniosła wielu emocji. Gnieźnianki utrzymywały swoją wypracowaną przewagę do końca starcia. Lubinianki próbowały gonić drużynę z Gniezna, w pewnym momencie niwelując swoje straty do 7 punktów (30:23, 48’). Jednakże ostatecznie Pszczółki dzięki swojej fenomenalnej postawie wygrały cały pojedynek wynikiem 39:29. 

MKS PR II VELUX Gniezno, idzie w tym sezonie jak burza. Z możliwych 24 do zdobycia punktów, drużyna zainkasowała 23 i pewnie dąży do postawionego sobie celu jakim jest awans do I Ligi Kobiet. 

MKS PR II VELUX Gniezno: Ruda, Cieślak – Bartkowiak (6), Schlabs (5), Wabińska (5), Szymańska (4), Tanaś (4), Alwin (4), Skoczeń (4), Nowak (2), Musiał (2), Piotrowska (1), Łachowska (1), Śmigowska (1), Lubińska, Brząkała.

MKS Zagłębie II Lubin: Lewalska, Słowińska – Chudek (7), Cieślik (5), Kopycińska (5), Fedorowicz (4), Czyż (2), Ziemba (2), Serdakowska (2), Szczędor (1), Dolecka (1), Badowska, Gorczyca, Śluz.

Kolejne spotkanie w ramach II Ligi Kobiet, Pszczółki rozegrają w Świebodzicach, w niedzielę 12 marca, o godzinie 17:00.