Drugi krok wykonany. MKS PR Gniezno wysoko pokonał SMS Zagłębie Lubin

1 трав. 2021 |

Juniorki młodsze z kolejnym zwycięstwem podczas turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski w Szczecinie. W sobotę młode zawodniczki MKS-u PR Gniezno pokonały SMS Zagłębie Lubin 30:14 (20:6). Najwięcej bramek dla naszej drużyny wywalczyła Julia Nowak, autorka dziesięciu trafień.

Po raz kolejny udany występ zanotowały młode szczypiornistki MKS-u PR Gniezno. Szczególnie w pierwszej połowie gnieźnianki popisały się bardzo dobrą skutecznością rzutową, jak i obronną. W tej drugiej prym wiodła Antonina Cieślak.

W drugiej połowie obie drużyny miały problem ze zdobywaniem bramek, ale dzięki 14-bramkowej zaliczce to ekipa z Gniezna była górą. Ekipa z pierwszej stolicy Polski kontrolowała zmagania i nie pozwoliła rywalkom na zmniejszenie przewagi. Mecz zakończył się rezultatem 30:14 na korzyść podopiecznych trenera Roberta Popka.

Wygrywając z lubiniankami, nasza ekipa wykonała ogromny krok w stronę awansu do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Ostatnie spotkanie MKS PR Gniezno zagra w niedzielę o godzinie 12:00. Rywalem będzie gospodarz imprezy – MKS Kusy Szczecin. Po tym starciu dowiemy się, na którym miejscu gnieźnianki zakończą weekendowe zmagania.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk (bez wyjścia), Draheim (1), Łachowska (3), Nowak (10), Schlabs (3), Wabińska (6), K. Stręk (bez wyjścia), Brząkała (2), Piotrowska (bez wyjścia), Śmigowska, Szymańska, Musiał (3), Tanaś (2), Skoczeń.