Druga drużyna z awansem!

28 бер. 2023 | Relacja

W niedzielę, MKS PR II Velux Gniezno pokonał drużynę ze Świebodzina, tym samym przypieczętowując awans do I Ligi Kobiet.

II drużyna MKSu w tegorocznych rozgrywkach II Ligi Kobiet radzi sobie wyśmienicie. Przed spotkaniem z MUKS Liderem Świebodzin miała na swoim koncie same zwycięstwa, a do awansu na kolejkę przed końcem zmagań brakował jej tylko jeden punkt.

Gnieźnianki nie chciały zostawiać tej sprawy na ostatnią chwilę. Do niedzielnego spotkania wychodziły więc w pełni zmotywowane oraz mając jeden cel – wygrać. Choć sam początek mógł zapowiadać wielkie emocje, to w późniejszej fazie pojedynku bardzo szybko odjechały one swoim rywalkom. Przez dziesięć minut padło tylko sześć bramek, a na tablicy wyników widniało 4:2 dla Gniezna. Od tego momentu, z minuty na minutę Pszczółki rozpędzały się coraz bardziej nie pozwalając przyjezdnym na chociażby zbliżenie się na mniej niż cztery bramki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:11. W drugiej części tego spotkania gospodynie nie pozostawiły żadnych złudzeń, niemalże potrajając swoją przewagę z pierwszej części. Po ostatnim gwizdku widniało 40:25.

Tym zwycięstwem drużyna złożona głównie z wychowanek oraz świeżo upieczonych brązowych medalistek Mistrzostw Polski Juniorek zapewniła sobie prawo do gry w wyższej klasie rozgrywkowej od przyszłego sezonu.

Ostatni mecz drugoligowego sezonu zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę, o godzinie 11:00, w hali GOSiR, w Gnieźnie.