Druga drużyna MKS-u pewnie idzie po swoje

13 бер. 2023 | Relacja

MKS PR II VELUX Gniezno wygrał kolejne spotkanie w II Lidze Kobiet. Tym razem pewnie pokonał zespół ze Świebodzic, zdobywając aż 50 punktów.

W niedzielne popołudnie gnieźnieńskie Pszczółki wyruszyły do Świebodzic, gdzie mierzyły się z tamtejszym MKS-em SILESIA - ostatnią drużyną w drugoligowej tabeli, która nie zdołała zdobyć jeszcze żadnych punktów przegrywając wszystkie dotychczas rozegrane spotkania.

Wynik tego pojedynku otworzył się w drugiej minucie. Wówczas za sprawą rzutu zawodniczki oznaczonej numerem 44 – Karoliny Woźniak, piłka wylądowała w siatce gnieźnianek. Przyjezdne szybko odpowiedziały, wyrównując stan meczu. Początek był dość zacięty. Zawodniczkom trudno było dostać się do bramek swoich rywalek, lecz wynik był na korzyść MKS-u z Gniezna (1:3, 6’). Wszystko zmieniło się od 7 minuty. Właśnie wtedy otworzył się worek z trafieniami. Gnieźnianki szybko odskoczyły swoim rywalkom. Po 15 minutach rywalizacji, prowadziły one już siedmioma punktami (3:10, 15’). Dzięki pewnej grze w obronie, a także wspaniałej skuteczności w ataku, zawodniczki z Gniezna pierwszą połowę zakończyły powiększając swoje prowadzenie. Do szatni zawodniczki schodziły z wynikiem 10:25.

Po tak fenomenalnej grze w pierwszej połowie ze strony gnieźnieńskiej ekipy, można było się spodziewać, iż drugie 30 minut będzie tylko kontynuacją dominacji popularnych Pszczółek. Tak też właśnie było. Bramkę otwierającą drugą połowę rzuciła Zofia Bartkowiak (10:26, 33’), a po chwili swoje trafienie dołożyła również Maja Schlabs (10:27, 33’). Z minuty na minutę MKS PR II VELUX Gniezno tylko powiększał swoją już pokaźną przewagę. Na niecałe 10 minut przed ostatnim gwizdkiem widniał wynik 18:40 dla zawodniczek drużyny przyjezdnej. Jednakże szczypiornistki z Gniezna nie zamierzały się zatrzymywać i w dalszym ciągu napierały bramkę swoich przeciwniczek. W ostatecznym rozrachunku do bramki swoich przeciwniczek trafiły aż 50 razy, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 21:50.

Tym samym ekipa z Gniezna potwierdziła tylko jedno - awans do I Ligi Kobiet. Gnieźnianki są coraz bliżej zapewnienia sobie startu pierwszoligowych rozgrywek jeszcze przed zakończeniem wszystkich kolejek.

W kolejnym starciu MKS PR II VELUX Gniezno na własnym terenie podejmie drużynę MUKS-u Lidera Świebodzin.żde punkty są ważne.”