Demolka MKS-u w Płocku! (relacja)

2 жовт. 2021 |

MKS PR URBIS Gniezno z kolejnym ligowym triumfem. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały na wyjeździe SMS ZPRP II Płock i objęły prowadzenie w ligowej tabeli.

Płocczanki od samego początku dały sobie narzucić styl gry gnieźnianek i hurtowo traciły bramki. Pierwsze trafienie na swoją korzyść zanotowały dopiero w ósmej minucie gry. W pierwszym kwadransie świetnie spotkanie zagrała Agnieszka Siwka, a z karnych gospodynie bombardowała Magdalena Nurska (1:13 w 13` gry). Licealistki z SMS II miały ogromne kłopoty w ataku, odbijając się od gnieźnieńskiej obrony, lub tracąc piłki.

Druga połowa również przebiegała całkowicie pod dyktando podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Miejscowym nie pomógł fakt, że w 40` minucie gry po raz pierwszy w ligowym spotkaniu na bramce pojawiła się 15-letnia Antonina Cieślak. Młoda bramkarka weszła na parkiet bez kompleksów i świetnie sobie poradziła popisując się fenomenalną podwójną obroną oraz nie dopuszczając do bramki piłki z rzutu karnego. Całą drużyna zagrała dobre spotkanie, ale warto wspomnieć o pierwszej bramce Mai Schlabs (51` gry) w rozgrywkach ligowych. Na liście strzelczyń wpisały się wszystkie zawodniczki poza kapitan, Joanną Sawicką. SMS II ZPRP przez pierwszy kwadrans gry drugiej odsłony nie rzucił ani jednej bramki. Licznik podbił sobie nieco w ostatnich minutach, gdy siedmiokrotnie znalazł drogę do naszej bramki. Końcowy wynik – 46:13 – oddaje w całości różnicę klas jaka dzieli oba zespoły. Najskuteczniejszą zawodniczką MKS była dziś Magdalena Nurska(11 bramek).

Teraz przed gnieźniankami zaczyna się pucharowe granie, bowiem już 12 października zagramy pierwsze spotkanie w ramach eliminacji wojewódzkich. Naszym pierwszym rywalem będzie KPR Bukowsko-Dopiewski.

SMS ZPRP II  Płock – MKS PR Urbis Gniezno 13:46 (6:25)

SMS ZPRP II Płock: Lidia Piotrowska, Dominika Rusin – Nikola Leśniak (4), Joanna Zgleszewska. Zuzanna Kurdej (1), Martyna Gajek, Julia Grzesista (1), Zuzanna Krupa, Urszula Rogula (5), Natalia Koss (1), Kamila Grzesista (1).

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann,Cieślak, Konieczna – Kasprowiak (2), Siwka (7), Sawicka, Giszczyńska (5), Chojnacka (3), Wabińska (1), Schlabs (1), Kuriata (1), Kaczmarek (5), Nurska (11), Matysek (5), Świerżewska (3), Łęgowska (2).