Udany powrót do rywalizacji juniorki młodszej

8 лют. 2022 |

Po ponad dwumiesięcznej przerwie juniorki młodsze MKS PR Gniezno powróciły do ligowej rywalizacji. W wyjazdowym pojedynku z Bukowsko-Dopiewski KPR lepsze okazały się gnieźnianki i komplet punktów powędrował do pierwszej stolicy Polski!

Pięć udanych akcji podopiecznych trenera Roberta Popka zakończonych trafieniami sprawiły, że to gospodynie musiały od początku spotkania gonić wynik (5:0 w 7′). Na miejscowe podziało to mobilizująco. Zawodniczki prowadzone przez trenerkę Katarzynę Wechmann wzięły się do pracy i nie pozwoliły gnieźniankom na powiększenie przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się na korzyść przyjezdnych wynikiem 20:13.

Drugą odsłonę spotkania ponownie z lepszym skutkiem rozpoczął zespół z Gniezna. Gnieźnianki trzykrotnie ulokowały piłkę w bramce rywalek i wyszły na dziesięciobramkowe prowadzenie. Co ważne, wszystkie podopieczne trenera Roberta Popka dostały szansę pokazania się na bukowskim parkiecie. Ostatecznie MKS PR Gniezno postawił mur w obronie, a w ataku wykorzystał nadarzające się okazje i wygrał to spotkanie przewagą sześciu oczek.

Bukowsko-Dopiewski KPR – MKS PR Gniezno 33:39 (13:20)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Nowak (1), Schlabs, Wabińska (7), Bartkowiak (5), Skoczeń (5), Piotrowska (2), Stręk A., Szymańska (3), Musiał (5), Tanaś (8), Łachowska (1), Śmigowska (2), Stręk K.

Dla Bukowsko-Dopiewski KPRnajwięcej bramek zdobyły: Wechmann (11) i Urbaniak (8).