Na luzie jedną – MKS PR Gniezno lepszy od APR Gladiator Oborniki

21 жовт. 2021 |

MKS PR Gniezno pokonał 26-25 APR Gladiator Oborniki po emocjonującej końcówce meczu w ramach trzeciej kolejki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek.

Wynik spotkania otworzyła już w pierwszej akcji Jagoda Jendraszak. Gnieźnianki weszły w ten pojedynek skoncentrowane i w 6 minucie prowadziły już 5:1. Przebudzenie w obozie gości nastąpiło szybko. Rywalki z Obornik skutecznie zaczęły wykorzystywać podyktowane dla nich “siódemki”, grę w przewadze oraz rozpracowany obronę gospodyń. Wobec tego premierowa część meczu zakończyła dwupunktowym prowadzeniem ekipy z Gniezna.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie odpuszczała. Przyjezdne złapały jeszcze większy wiatr w żagle i doprowadziły do pierwszego w tym spotkaniu remisu (14:14). Po czym objęły trzy bramkowe prowadzenie. Wypracowaną przez przeciwniczkę przewagę udało się gniezniankom odrobić i na 7 minut przed końcowym gwizdkiem na tablicy pojawił się trzeci tego dnia wynik remisowy (23-23). Ostra gra że strony podopiecznych Urszuli Filody pomogła wysforować się MKS PR Gniezno na prowadzenie, którego, pomimo szaleńczej pogoni ze strony oborniczanek podopieczne trenerki Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak nie oddały już do końca spotkania. Spora w tym zasługa skutecznej Kornelii Lubińskiej – egzekutorki, która świetnie poradziła sobie z presją i trzykrotnie skutecznie wykonała podyktowane rzuty karne.

MKS PR Gniezno – APR Gladiator Oborniki 26:25 (14:12)

MKS PR Gniezno: Balcerzak – Gronowska, Nowak, Moszczyńska, Hyża (4), Kościańska, Jakubowska, Hyża, Gozdowska, Lubińska (10), Redzik (1), Kowalska (4), Śmigowska, Jendraszak (5), Skupiewska (2), Dominiak.

Najwięcej bramek dla APR Gladiator Oborniki – Amelia Bogacz (8) i Martyna Nowaczyk (7).