MKS PR URBIS Gniezno nokautuje poznanianki i wygrywa wojewódzkie eliminacje Pucharu Polski (relacja)

27 жовт. 2021 |

W finale wojewódzkim Pucharu Polski MKS PR URBIS Gniezno podejmował także I-ligowy – AZS Poznań. Po dość jednostronnym widowisku zwycięstwo przypadło drużynie z Gniezna.

Przez  pierwsze 8 minut zmagań kibice mogli obejrzeć wyrównane spotkanie, toczące się bramka za bramką (4:4). Później przewagę bramkową zyskały gnieźnianki, które popełniamy zdecydowanie mniej błędów niż rywalki z Poznania. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodyń 25:11.

Druga połowa to spokojne kontrolowanie wyniku i budowanie przewagi przez gnieźnianki. Podopieczne trenera Roberta Popka i Romana Solarka grały szybko, przytomnie w kontratakach, pomysłowo i skutecznie. Generalnie dla oka mecz mógł się podobać, bowiem było kilka akcji po których ręce same składały się do oklasków. Ostatecznie MKS PR URBIS pokonał AZS Poznań 47:25 i awansował do dalszej rundy Pucharu Polski, na szczebel centralny.

MKS PR URBIS Gniezno – AZS Poznań 47:25

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Cieślak, Konieczna – Kasprowiak (6), Siwka (7), Sawicka (4), Giszczyńska (4), Chojnacka (5), Kuriata (2), Kaczmarek (1), Nurska (7), Matysek (1), Świerżewska (5), Łęgowska (5).

AZS Poznań: Berus, Rzeszycka –  Sowa (8), Chełminiak, Sobańska (1), Kiełbasiewicz (1), Niziałek (10), Ławniczak (2), Dolacińska, Wosińska (1), Kaczanowska (2), Paliwoda M., Adamczak, Paliwoda J.