MKS PR II VELUX Gniezno wciąż niepokonany!

6 лют. 2023 |

Sześć spotkań, sześć zwycięstw. Tak przed niedzielnym pojedynkiem wyglądał bilans MKS-u. „Pszczółki” kapitalnie radzą sobie w rozgrywkach II Ligi Kobiet i to właśnie one były faworytkami do zgarnięcia kompletu punktów w starciu z SPR Kępno. Ostatecznie to właśnie one triumfowały, jednakże sensacja była o krok.

Spotkanie otworzyła nam Zofia Bartkowiak, która w pierwszej minucie trafiła do bramki przeciwniczek. Jak się później okazało było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gnieźnianek w pierwszej połowie. Przez pierwsze trzydzieści minut gry to Żółto-czarne musiały gonić wynik (6:10, 21’). Ostatecznie przed gwizdkiem kończącym półmetek spotkania, MKS PR II VELUX Gniezno zmniejszył przewagę rywalek i schodząc do szatni miał już tylko jedną bramkę straty (13:14. 30’).

Początek drugiej połowy zdecydowanie należał dla ekipy z Pierwszej Stolicy Polski. Doprowadziły one do wyrównania, po czym wypracowały sobie trzybramkowe prowadzenie (18:15, 39’). Wówczas o czas poprosił trener przyjezdnych. Kępnianki zaczęły pogoń za swoimi przeciwniczkami, którą z powodzeniem zakończyły w 46 minucie spotkania doprowadzając do remisu 22:22. Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca. Żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć drugiej. Na minutę przed końcem mieliśmy 28:28. Wtedy to zawodniczki z Kępna strzeliły bramkę, lecz gnieźnianki odpowiedziały i w końcowym rezultacie po 60 minutach gry na tablicy wyników widniało 29:29. Aby wyłonić zwycięzcę rozegrany został konkurs rzutów karnych, w którym triumfowały gospodynie wygrywając 3:1.

Emocji podczas niedzielnego spotkania nie zabrakło. MKS PR II VELUX Gniezno umocnił swoją pozycję lidera II Ligi Kobiet i pewnie kroczy dalej po mistrzowski tytuł. Kolejne spotkanie w Gnieźnie odbędzie się 26 lutego, wtedy to MKS PR II VELUX Gniezno podejmie drugą drużynę Zagłębia Lubin.

MKS PR II VELUX Gniezno: Ruda – Śmigowska (6), Wabińska (6), Schlabs (5), Alwin (4), Tanaś (3), Musiał (2), Brząkała (1), Skoczeń (1), Bartkowiak (1), Piotrowska, Szymańska, Łachowska.

SPR Kępno: Mikołajczyk, Olejnik – Janiak (7), Nowicka (7), Skowrońska (4), Staniszewska (3), Sobczak (3), Trepner (3), Pacyna (2), Skiba, Kukuła, Wiatrak