MKS PR Gniezno czwartą drużyną w kraju!

20 черв. 2021 |

Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie przez dwa dni gościła 4 najlepsze zespoły wśród juniorek młodszych, które walczyły o tytuł mistrza Polski. Niepokonaną drużyną okazała się UKS Varsovia Warszawa, która po finałowym zwycięstwie nad Zgodą Rudą Śląska 32:23 zdobyła krążek z najcenniejszego kruszcu. W turnieju – rozgrywanym w formule Final Four, poprzez wygraną 31:25 nad MKS PR Gniezno, brązowy medal trafił do Euco-UKS Dziewiątka Legnica.

Mecz o brązowy medal był wyrównanym widowiskiem. Pierwsze 10 minut gry należało do gnieźnianek, które zbudowały trzybramkową przewagę. Kolejne minuty spotkania to coraz lepsza gra przyjezdnych, które potrzebowały tylko 240 sekund, aby doprowadzić do wyniku remisowego. Od tego momentu spotkanie toczyło się bramka za bramkę, a MKS-owi PR ponownie czasem brakowało szczęścia, a czasem skuteczności. Zdarzały się rzuty w słupki czy poprzeczkę oraz niewykorzystane dogodne sytuacje. W przeciągu ośmiu ostatnich minut pierwszej odsłony z rezultatu 10:10 zrobiło się 12:15 dla Legnicy.

Po zmianie stron podopieczne trenera Roberta Popka nie zdołały odwrócić losów tego starcia. Dominacja Dziewiątki nie podlegała dyskusji. Najwyższa przewaga zespołu, prowadzonego przez trenerkę Cecylię Majchrzyk, wynosiła nawet siedem bramek (27:22). Kluczowym, ale nie wykorzystanym przez gnieźnianki momentem spotkania była 41 minuta gry, kiedy to przy wyniku 21:19 była szansa na zminimalizowanie straty do jednego “oczka”. Słupek Marii Tanaś i szybka odpowiedź legniczanek, które po przejęciu piłki ponownie przejęły kontrolę nad meczem sprawiły, że gospodynie turnieju musiały przełknąć gorycz porażki. Ostatecznie po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał rezultat 31:25.

MKS PR Gniezno-EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 25:31 (12:15)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A.Stręk, Draheim, Łachowska, Nowak (5), Schlabs (7), Wabińska (5), K.Stręk, Brząkała, Piotrowska, Śmigowska (2) Szymańska, Musiał (3), Tanaś (2), Skoczeń (1).