Juniorki MKS PR rozpoczęły sezon od zwycięstwa

28 жовт. 2021 |

W środę MKS PR Gniezno wygrał na własnym parkiecie z drużyną KS Pyrki Poznań (35:25). Było to spotkanie w ramach 1. kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorek.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gnieźnianek. Honoru poznanianek dzielnie broniła Marta Celka, która jako jedyna od 5 do 20 minuty gry potrafiła przebić się obronę MKS PR i umieść piłkę pomiędzy słupkami. Dobra gra w defensywie, podparta udanymi interwencjami, choć z mniejszą skutecznością rzutową w drugiej części pierwszej odsłony sprawiły, że do przerwy mieliśmy 16:9.

W drugiej połowie gry gnieźnianki podkręciły skuteczność rzutową, finalnie dorzucając kolejne 19 bramek. Po końcowej syrenie triumf świętowały reprezentantki MKS PR Gniezno, które dobrze weszły w nowy sezon.

MKS PR Gniezno – KS Pyrki Poznań 35:25 (16:9)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (8), Wilczura, K. Stręk, Brząkała (3), Wabińska (2), Bartkowiak (9), Skoczeń, Piotrowska (3), Musiał (2), Szymańska, A. Stręk, Tanaś (6), Łachowska (1), Śmigowska (1).

Najwięcej bramek dla KS Pyrki Poznań – Celka (7) i Hołody (6).