II liga: MKS PR II Gniezno z kompletem punktów (relacja)

24 жовт. 2021 |

W drugiej kolejce II ligi KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno pokonał pewnie UKS Jedynka Dzierżoniów 35-19 i komplet punktów ponownie zawędrował na konto zespołu z pierwszej stolicy Polski!

Spotkanie rozpoczęło się od dość niespodziewanego prowadzenia UKS Jedynka. Po czterech minutach gry gnieźnianki uporządkowały swoją grę i od tego momentu zaczęły dyktować warunki na parkiecie. Pył to jeden z bardziej kluczowych momentów spotkania, gdzie pięć minut gry przełożyło się na sześć trafień MKS PR II przy  braku odpowiedzi ze strony rywalek (7:3). Konsekwentne budowanie przewagi  w obronie oraz kilka skutecznych interwencji ze strony bramkarki Antoniny Cieślak sprawiły, że czteropunktowe prowadzenie gnieźnianek utrzymało się do gwizdka kończącego pierwszą połowę  pojedynku.

Po przerwie UKS nie przypominał drużyny z pierwszej części spotkania i wykazywał jeszcze słabszą dyspozycję na parkiecie, co pozwoliło miejscowym na podkręcenie tempa.  Wszystkie elementy – atak, obrona i bramka chodziły jak w szwajcarskim zegarku.

Wobec tak dobrze dysponowanych podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka przyjezdne nie miały żadnego pomysłu na zdobywanie bramek. Ostatnie trafienie z akcji zanotowały w 47 minucie spotkania. Trzy punkty ponownie trafiły do MKS PR II Gniezno!

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno – UKS Jedynka Dzierżoniów 35-19 (16-12)

Dla UKS Jedynka Dzierżoniów najwięcej punktów zdobyły: Czarnecka i Delijewska po (6).

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Cieślak – Alwin (8), Wilczura, Grzegorek (1), Wabińska (5), Bartkowiak (1), Skoczeń (3), Piotrowska, Szymańska, Musiał (3), Tanaś (4), Brząkała (2), Łachowska (4), Śmigowska (4).