Arka zatopiona, gnieźnianki zachowują status niepokonanych (relacja)

31 жовт. 2021 |

Po raz kolejny zespół MKS PR URBIS Gniezno zwycięsko wychodzi z ligowego starcia. Arka postawiła gnieźniankom nieco trudniejsze warunki niż ostatni rywale, ale i tak poległa wysoko przy Sportowej 31-20.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 0:1. Gnieźnianki momentalnie odpowiedziały i  przez pierwszy kwadrans gry licznie zgromadzeni tego dnia na hali im. Mieczysława Łopatki kibice byli świadkami bardzo wyrównanego widowiska (8:8).  W drugiej odsłonie pierwszej połowy do głosu bardziej zdecydowanie doszły gnieźnianki, które zainkasowały pięć trafień z rzędu bez odpowiedzi ze strony rywalek (13:8) i zbudowany dość bezpieczną przewagę. Nie oddały jej już do samego końca. Przed przerwą podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wypracowały pięciobramkową zaliczkę i schodziły do szatni w zdecydowanie lepszych nastrojach (15:10).

W drugiej partii SPR Arka Gdynia nie potrafił zbliżyć się do gospodyń. “Pszczółki” kontrolowały przebieg spotkania, sukcesywnie powiększając przewagę ostatecznie do 11 bramek.

MKS PR URBIS Gniezno – SPR Arka Gdynia 31:20 (15:10)

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (1), Siwka, Sawicka (4), Giszczyńska (4), Chojnacka (1), Wabińska, Kuriata (3), Kaczmarek (7), Nurska (8), Matysek, Świerżewska (1), Łęgowska (2).

SPR Arka Gdynia: Świderska – Petrol 2, Przywara (5), Mielewczyk (6), Bielska (1), Lewandowska (2), Kamecka, Bąkowska, Dulińska, Michalska (4), Borowska, Warda, Zegarlicka.