Zwycięstwo w Świebodzinie! Jesteśmy w 1/8 PP!

Rok 2017 kończymy mocnym akcentem. Nasze szczypiornistki pokonały MUKS Lider Świebodzin 27:21 i awansowały do 1/8 Pucharu Polski. 

Po wyeliminowaniu KS AP Poznań i dobrych wynikach w ligowej rywalizacji apetyty na zwycięstwo były niemałe. Trener Roman Solarek przestrzegał jednak przed zbytnim optymizmem i w rozmowie z portalem SportoweGniezno.pl pokusił się o stwierdzenie, że faworytem w dzisiejszej rywalizacji są zawodniczki ze Świebodzina. Na przekór jego słowom pierwsza połowa układała się fantastycznie dla gnieźnianek. MUKS Lider rozpoczął co prawda od prowadzenia 2:0, lecz już w 12. minucie spotkania musiał radzić sobie z sześciobramkową stratą (2:8). Zespół ze Świebodzina dzięki serii 5:1 zredukował straty do trzech punktów na siedem minut przed końcem pierwszej części spotkania, ale chwilę później tym samym odpowiedziały nasze szczypiornistki i na przerwę schodziliśmy z pokaźną zaliczką – 16:10.

Gnieźnianki kontrolowały przebieg rywalizacji w drugiej połowie meczu. W najbardziej krytycznym momencie zespół ze Świebodzina ponownie zbliżył się na dystans trzech bramek, lecz na więcej szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski nie pozwoliły. Ostatecznie MKS PR URBIS zwyciężył 27:21 i w tej chwili oczekuje na kolejnego przeciwnika w 1/8 Pucharu Polski. Najskuteczniejszą zawodniczką naszej drużyny była Joanna Różańska, która zdobyła 7 bramek.

Środowe spotkanie było ostatnim w tym roku kalendarzowym. Nie ulega wątpliwości, że był to znakomity okres dla naszego klubu. Na szersze podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Już teraz nie możemy się doczekać drugiej części sezonu.

MUKS Lider Świebodzin – MKS PR URBIS Gniezno 21:27 (10:16)

MKS PR URBIS Gniezno: L. Kobyłecka, K. Olejniczak – M. Wojtkowiak (5), N. Niedzielska (2), A. Siwka (3), J. Różańska (7), M. Giszczyńska (5), M. Dolacińska, K. Chojnacka, K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak (3), K. Nowak (2), M. Rachela, M. Bielińska, M. Walkowska.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.