Zespół z Płocka lepszy od gnieźnianek

Nie udało się odnieść kolejnego ligowego zwycięstwa. Tym razem gnieźnieńskie szczypiornistki musiały uznać wyższość SMS ZPRP I Płock.  

Po inauguracyjnym triumfie z UKS Drwęca Novar Lubicz, gnieźnianki udały się do Płocka na spotkanie z tamtejszym SMS ZPRP, który w pierwszej kolejce również odniósł zwycięstwo. W porównaniu do pierwszego meczu w kadrze MKS PR URBIS doszło do jednej zmiany – Ewę Nowicką zastąpiła Kamila Stankiewicz. Ponadto w dniu spotkania okazało się, że przeciwko drużynie SMS ZPRP nie będzie mogła wystąpić Karolina Chojnacka, która zmaga się z chorobą. 

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, z delikatnym wskazaniem na gospodynie pojedynku. Od wyniku 8:7 gnieźnianki złapały jednak lekką zadyszkę, co pozwoliło ekipie z Płocka na wypracowanie pięciobramkowej przewagi przed końcem pierwszej połowy. Druga część meczu nie poprawiła sytuacji. Miejscowe kontrolowały przebieg pojedynku, nie pozwalając podopiecznym Roberta Popka i Romana Solarka na odrobienie strat. Ostatecznie gnieźnieńskie piłkarki ręczne przegrały 21:27.  

Najwięcej bramek na koncie gnieźnieńskiego zespołu zapisała Joanna Różańska (5). Ponadto na listę strzelczyń wpisywały się Natalia Niedzielska (1), Agnieszka Siwka (2), Marta Giszczyńska (2), Martyna Bigoszewska-Jackowiak (3), Marta Wojtkowiak (3), Monika Łęgowska (2), Martyna Rachela (1) oraz Monika Walkowska (2). Barw miejscowego zespołu broniły dwie wychowanki MKS-u PR Gniezno: Daria Konieczna oraz Karolina Kasprowiak, która zainkasowała dwa trafienia.

Kolejne ligowe starcie już w najbliższą niedzielę o godz. 16:00. Rywalkami MKS PR URBIS będzie GUKS Dwójka Łowicz. 

 

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.