Z kim zmierzymy się w 1/8 PP? Losowanie już jutro!

Na 28 grudnia o godz. 12:00 zaplanowano losowanie par 1/8 Pucharu Polski piłki ręcznej kobiet. W tym zaszczytnym gronie 16-stu zespołów znalazł się również MKS PR URBIS Gniezno. 

Gnieźnianki będą losowane z I koszyka, w którym znajdują się ekipy rywalizujące już wcześniej w eliminacjach. Oprócz MKS-u PR URBIS są w nim SPR Sambor Tczew, SMS ZPRP II Płock, UKS PCM Kościerzyna MKS AZS UMCS Lublin, KPR Jelenia Góra, SPR Sośnica Gliwice oraz KPR Ruch Chorzów, a zatem wszystkie drużyny, które wyszły zwycięsko z 1/16 PP.

Po drugiej stronie znajdują się zespoły rozpoczynające swoją tegoroczną przygodę w Pucharze Polski. Metraco Zagłębie Lubin (obrońca trofeum), MKS Perła Lublin, Vistal Gdynia, Energa AZS Koszalin, Kram Start Elbląg, SPR Pogoń Szczecin, KPR Gminy Kobierzyce i MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – niezależnie na którą z tych ekip trafią gnieźnieńskie szczypiornistki, czeka je niezwykle trudne zadanie. Atutem będzie z pewnością gra przed własną publicznością – wszystkie drużyny z I koszyka będą gospodarzami spotkań w ramach 1/8 PP.

Czekamy zatem z niecierpliwością na czwartkowe losowanie. Niezależnie od jego wyników możemy być pewni, że od Pierwszej Stolicy Polski zawita bardzo silny zespół.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.