Wygrana w Gubinie 36:24!

Dziś w sobotę 3 grudnia, gnieźnieński zespół piłkarek ręcznych MKS URBIS rozegrał mecz VI kolejki spotkań o Mistrzostwo II ligi kobiet. Tym razem drużyna z Gniezna udała się na mecz do odległego Gubina, aby tam zmierzyć się z zespołem miejscowej Sparty. Gnieźnianki w szóstym meczu zanotowały szóste zwycięstwo pokonując spartanki 36:24.

MKS URBIS to lider tegorocznych rozgrywek i do tego drużyna, która nie doznała jeszcze porażki. Choć gubinianki po pewnych osłabieniach w tym sezonie nie grają rewelacyjnie to na swoim terenie są nadal groźnym przeciwnikiem. Sparta to bardzo doświadczona i skora do niespodzianek drużyna.

Pierwsze minuty tej potyczki były dość wyrównane. Gnieźnianki troszkę słabiej broniły co szybko wykorzystywały gospodynie meczu. Zwłaszcza Sylwia Włodarczyk celnie karciła błędy zawodniczek z Gniezna. W 8’ meczu Sparta prowadziła 5:3. Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski w końcu zaczęły aktywniej bronić, zmuszając tym samym spartanki do popełniania błędów w ataku. Po celnych trafieniach Ewy Nowickiej i Marty Giszczyńskiej najpierw MKS URBIS doprowadza do remisu a po chwili wychodzi na dwu bramkowe prowadzenie 7:5.  W kolejnych minutach coraz bardziej wzrastała na parkiecie przewaga zespołu z Grodu Lecha. W 23 minucie po dwóch z rzędu rzuconych bramkach przez Joannę Różańską zespół z Gniezna prowadził już różnicą 6 bramek 16:10. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem MKS URBIS 20:13.

W drugiej połowie gnieźnianki nie zamierzały zwalniać tempa. Od początku szczypiornistki z Gniezna narzuciły rywalkom swoje warunki gry. Z minuty na minutę przewaga przyjezdnych wzrastała. W 42’ po celnym rzucie Agnieszki Siwki MKS URBIS prowadził już 26:16. Po kolejnych 6 minutach było już 31:16. Był to okres gry, w którym gnieźnianki rzuciły 7 bramek z rzędu, nie tracąc przy tym żadnej. Gnieźnieńscy trenerzy zdecydowali się na zmiany. Swoją szansę gry otrzymały kolejne młode zawodniczki (jeszcze gimnazjalistki). Mecz zakończył się dość pewną wygraną podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. GMTS Sparta Gubin – MKS URBIS Gniezno 24:36.

Trenerzy z Gniezna – „To były całkiem udane zawody w naszym wykonaniu, mimo początkowych problemów w obronie. Nadal jesteśmy w tym sezonie niepokonani a to bardzo nas cieszy. Po ponad rocznej przerwie pierwsze swoje minuty w meczu zanotowała Daria Tarczyńska. Cieszymy się także z powrotu Moniki Łęgowskiej. Brawa dla dziewcząt. Dziś naprawdę grały z głową na karku. Kolejne dobre zawody zagrała Ewa Nowicka i Asia Różańska. Fajnie dziś zagrała również Martyna Bigoszewska-Jackowiak, ale szczególne słowa uznania należą się Marcie Giszczyńskiej.”

Już dziś zapraszamy do gnieźnieńskiej hali GOSiR w następną niedzielę 11.12 na ostatni mecz tej rundy. Gnieźnieński MKS URBIS zmierzy się w kolejnych wielkopolskich derbach z drużyną AZS AWF Poznań. Początek spotkania godz. 15.00!

MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Weronika Wilkosz, Daria Tarczyńska – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska (4), Karolina Chojnacka (2), Marta Giszczyńska (10), Agnieszka Siwka (3), Marta Wojtkowiak (3), Joanna Różańska (5), Kamila Stankiewicz, Ewa Nowicka (7), Natalia Niedzielska (1), Monika Łęgowska (1), Martyna Dolacińska, Katarzyna Ochocka, Roksana Paluch.

 

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.