UKS Tuzinek

Uczniowski Klub Sportowy „TUZINEK” Gniezno został wpisany do ewidencji w dniu 28.11.2007 r. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Uczniowski Klub Sportowy „TUZINEK” jest kontynuacją Szkolnego Klubu Sportowego „Tuzinek”, który powstał w roku 1986. Do dnia dzisiejszego działalność SKS „Tuzinek” oparta była wyłącznie na zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego i  rodziców. Możliwość pozyskiwania dofinansowania ze środków publicznych, a co za tym idzie rozszerzenie naszej oferty szkolenia dzieci i młodzieży zdopingowała nas do założenia Uczniowskiego Klubu Sportowego. Klub nasz zaraz po powstaniu podpisał porozumienie o współpracy sportowej z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Gnieźnie. Dzięki temu w rozgrywkach sportowych drużyny występują pod nazwą UKS Tuzinek MOS.

Przez te wszystkie lata zajmowaliśmy się organizacją szkolenia dzieci i młodzieży, organizacją czasu wolnego, organizacją imprez sportowych takich jak: Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt organizowany w latach 1995-2001, Memoriał im. Zenona Wójcickiego w Piłce Ręcznej dziewcząt rozgrywany w latach 1996-2005, czy wreszcie Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt „Gniezno Cup” rozgrywany od 2006 roku corocznie we wrześniu z roku na rok podwyższający swoją rangę. Co roku gościmy w Gnieźnie finalistów jak i medalistów Mistrzostw Polski. Zorganizowaliśmy również obozy sportowo-rekreacyjne w takich miejscowościach jak: Lucina (Czechy), Bytom, Sulęcin, Rudno, Szczecinek czy Zbąszyń. Przez te wszystkie lata zawodnicy SKS „Tuzinek” zdobyli niezliczoną ilość pucharów i trofeów sportowych, a wychowankowie kontynuowali, lub nadal kontynuują swoje kariery sportowe w innych klubach w całej Polsce.

Uczniowski Klub Sportowy „TUZINEK” Gniezno pomimo krótkiego stażu posiada już duże osiągnięcia. Dziewczęta z rocznika 1997 w rozgrywkach klubowych w 2010 roku wywalczyły w Giżycku VI miejsce podczas odbywającym się tam Finale Pucharu ZPRP (Mistrzostw Polski w kategorii dzieci).  W Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tymże roku (Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych) dziewczęta te wywalczyły brązowe medale.

Aktualnie w klubie prowadzi się szkolenie trzech drużyn piłki ręcznej dziewcząt. Ogółem szkoleniem objętych jest 46 dziewcząt.