Świetna końcówka i zwycięstwo juniorek młodszych

Gnieźnieńskie juniorki młodsze wracają z Buku z tarczą! Po emocjonującym spotkaniu i kapitalnej końcówce w wykonaniu piłkarek ręcznych z Grodu Lecha, MKS PR pokonał UKS Bukovię Buk 26:25. 

Spotkanie juniorek młodszych miało bardzo interesujący przebieg. Po pierwszej połowie obie ekipy schodziły do szatni przy remisowym wyniku – 12:12. Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do gnieźnianek, które wysunęły się na trzybramkowe prowadzenie – 16:13. Radość nie trwała jednak długo. Kilka nieudanych akcji sprawiło, że miejscowe zdołały doprowadzić do wyrównania, a następnie, na raptem cztery minuty przed końcem meczu prowadzić 25:22. Trudne położenie nie zraziło zawodniczek MKS-u, które wzorem starszych koleżanek rozegrały świetną końcówkę, nie tylko doganiając przeciwniczki, ale również obejmując prowadzenie i wygrywając w całym spotkaniu 26:25. Kapitalna gra w obronie oraz seria ataków zakończonych powodzeniem okazały się receptą na sukces. Dzięki czwartkowemu zwycięstwu gnieźnieńskie szczypiornistki pozostają w grze o zwycięstwo w Wielkopolskiej Lidze Juniorek Młodszych.

O autorze:

Śledź go na Twitter / Facebook.